9 důvodů, proč konzumovat avokádo každý den

Avokádo je neuvěřitelně výživné a všestranné, kromě své krémové chuti zlepšuje celkové zdraví mnoha způsoby. USDA National Nutrient Database uvádí, že jedna porce (jedna pětina avokáda, přibližně 40 gramů) poskytuje téměř 6 gramů tuku, 3,4 gramů sacharidů, méně než gram cukru, téměř 3 gramy vlákniny a pouze 64 gramů kalorií.

Je také bohaté na velké množství vitamínů C, E, K a B-6, stejně jako riboflavin, niacin, folát, kyselinu pantothenovou, hořčík a draslík, pak také lutein, beta-karoten a omega-3 mastné kyseliny. Avokádo je bohaté na zdravé, prospěšné tuky, které vytvářejí pocit sytosti a regulují hladinu cukru v krvi. Konzumace avokáda zlepšuje zdraví pleti, posiluje imunitu a zvyšuje vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích, minerálů a dalších živin. Přinášíme vám 9 důvodů, proč avokádo zařazovat do svého jídelníčku.

Je velmi výživné

Avokádo obsahuje více než 20 vitamínů a minerálů a jedna porce poskytuje 25% vitamínu C, 39% vitamínu K, 30% folátu a 21% doporučených denních hodnot draslíku.

Absorbce živin

Konzumace avokáda zlepšuje vstřebávání důležitých živin v těle, jako jsou esenciální karotenoidy jako alfa-karoten, beta-karoten, lutein a lykopen.

Zdraví srdce

Avokádo je plné zdravých tuků, které zlepšují zdraví srdce, protože snižují riziko špatného cholesterolu, infarktů a mrtvice.

Krevní tlak

Avokádo obsahuje draslík, který reguluje krevní tlak a zmírňuje napětí v krevních cévách.

Zdravé kosti

Vysoká hladina vitamínu K v avokádu, je nezbytná pro zdraví kostí, protože zlepšuje vstřebávání vápníku.

Zdravé oči

Avokádo je bohaté na lutein a zeaxanthin, oba jsou karotenoidy nezbytné pro zdraví očí, takže jejich konzumace zabraňuje slepotě a oční dysfunkci.

Hladina cholesterolu

Avokádo je bohaté na zdravé tuky, které zvyšují dobrý cholesterol a snižují hladinu toho špatného.

Pomáhá s hubnutím

Avokádo pomáhá s hubnutím, protože dává pocit sytosti až 5 hodin poté, a zamezuje nezdravé chuti k jídlu a přejídání.

V těhotenství

Avokádo je vynikající potravina pro nastávající matku a dítě, protože je napěchováno vitamínem B6, folátem, vitamínem C a draslíkem a také zmírňuje ranní nevolnost.

Avokádo lze využít na nepřeberné množství receptů. Přidat ho můžete do své snídaně, koktejlů, poledních salátů, dezertů, jako přílohu k masu a další. Vychutnejte si jeho úžasnou chuť a četné zdravotní výhody!

Obrázky: pixabay.com