Nápoje, které chutnají, zasytí, dodají živiny a pomohou s váhou

Redukce váhy nebývá nikdy snadná, jsou tací, co bojují každičký den, jen aby ztratili alespoň něco ze současné váhy. Existují různé zázračné pilulky, co zrychlují metabolismus a diety se sníženým obsahem cukru a kalorií. Když už ten boj někdo vydrží, tak se mu dokonce povede i nějaká ta kila zredukovat, ale ještě horší bývá ta fáze poté, udržet si vysněnou váhu.

S redukcí váhy i udržením optimální hmotnosti mohou pomoci i nápoje, které dodají tělu živiny, zaženou chutě na laskominy a zasytí. Ano, řeč bude o smoothies, které se skládají ze správných surovin.

Grapefruit a zázvor

Hledáte-li chutný a osvěžující nápoj v dopoledních hodinách, který zvýší vaši energetickou hladinu a posílí zároveň imunitní systém, pak zkuste tento nápoj z grapefruitu a zázvoru. Vymačkejte z jednoho grapefruitu šťávu (grapefruit patří k ovoci, které zrychluje činnost metabolismu a tím podporuje hubnutí) a nalijte ji do mixéru. Přidejte kousek čerstvého zázvoru (zázvor rovněž pomáhá při redukci váhy), šálek probiotického jogurtu, chia semínka, jednu očištěnou mrkev, dvě vypeckované sušené datle a polévkovou lžíci macy. Získáte tak nápoj, který vás zasytí, protože je plný bílkovin a posílíte svou imunitu. Nápoj nahrazuje jídlo, takže je vhodný na snídani nebo jako svačinka.

Broskve a ovesné vločky

I tento nápoj zahrnuje bílkoviny a komplexní sacharidy. Ovesné vločky snižují hladinu cholesterolu. Vložte do mixéru vypeckovanou a na kousky nakrájenou broskev, vanilkový extrakt, šálek řeckého jogurtu, 2 polévkové lžíce ovesných vloček a šálek mandlového mléka (může být i kokosové nebo jiné). Vše rozmixujte do požadované konzistence a hustoty.

Kiwi, maliny a jahody

Vložte do mixéru maliny a jahody (můžete klidně přidat i borůvky). Maliny, jahody a borůvky patří k ovoci, které nijak nenarušují snahu o hubnutí, spíš naopak. K nim přidejte i kiwi, pro posílení imunity. Kiwi patří do stejné party ovoce, které pomáhá s redukcí váhy. K ovoci přidejte šťávu z jednoho pomeranče a přidat můžete i polévkovou lžíci vanilkového proteinu. Pokud protein nemáte, přidejte macu, chia semínka a vanilkový extrakt.

Vždy se snažte, aby smoothie obsahovalo bílkoviny. Přidat můžete jogurt, tvaroh, tofu, chia semínka a jiné zdroje bílkovin. Z ovoce používejte to, které je známo tím, že podporuje snahu o hubnutí a je kaloricky méně náročné. Jak už jsme zmínili, takové smoothie nahrazuje jídlo, nepatří tedy do pitného režimu. Dopřát si ho můžete na snídani, svačinu nebo v zeleninové verzi na večeři. TIP na večerní smoothie: ananas + avokádo + špenát (nebo brokolice) + tofu + čokoládový protein + mandlové mléko

Obrázky: pixabay.com