Nejlepší antioxidanty jsou obyčejné druhy koření, známá zelenina či ovoce

Antioxidanty jsou pro naše tělo velmi důležité. Řada lidí si myslí, že takovými jsou jenom takzvané superpotraviny. To není pravda. Paradoxně jsou nejlepší přírodní antioxidanty potraviny, které jsou úplně běžné. Stačí zvýšit jejich příjem a vaše tělo bude mnohem zdravější a bude mnohem lépe fungovat.

Společně se podíváme na to, co vše do kategorie nejlepších antioxidantů vlastně patří. Jde o ty potraviny, které obsahují vitamin C, která je v kategorii antioxidantů tou nejlepší volbou.

Běžně používané koření

Ano, začneme touto kategorií, která vás zaujme tím, že antioxidanty můžete mít klidně i všude kolem sebe.  Jde třeba o oregano známé nejenom z italské kuchyně, ale je to také skořice. Zapomínat by se nemělo ani na mátu, stejně jako na meduňku.

Svými pozitivními antioxidačními vlastnostmi vás umí zaujmout například i hřebíček, stejně jako populární zázvor, který je skvělý nejenom při nachlazení. Zlepšit zdraví našeho těla však může díky svým vlastnostem třeba i něco tak obyčejného, jako je pepř.

Zkuste také zeleninu

Ve výčtu antioxidantů budeme pokračovat. A i v kategorii zeleniny vás jistě překvapí to, že se jedná o vesměs zcela běžné druhy. Příkladem je určitě paprika, bez ohledu na to, zda jde o červenou, zelenou, nebo bílou. Stejně tak můžete antioxidanty najít také v klasické brokolici, nebo i v notoricky známém zelí, které se dá jíst na mnoho způsobů.

Do jídelníčku zařaďte i ovoce

Antioxidanty jsou také v ovoci. A taktéž v tom, které patří mezi to zcela běžné. Z toho tuzemského byste neměli zapomínat třeba na jahody, stejně jako švestky. Pokud hledáte naopak něco z kategorie exotického ovoce, je skvělou volbou kiwi, ale také jakékoliv citrusové plody. Hlavně potom grepy, ale i citrony nebo pomeranče.

Co doporučíme dále?

Je mnoho dalších potravin, kde dokážete najít antioxidanty. Zkuste třeba klasický šípek, stejně jako superpotraviny goji, nebo také acai. Určitě vám prospěje také pravidelné pití zeleného čaje, dále by to měla být i kustovnice, nebo jakékoliv čerstvé byliny, které obsahují takzvaný chlorofyl.

Fotografie: Pixabay