30 jednoduchých tipů na celý měsíc, které vám pomohou při hubnutí – 1.-6.den

Již nějakou dobu přemýšlíte o tom, že změníte svůj životní styl a začnete jíst zdravěji a cvičit? Je vaším cílem zhubnout, cítit se skvěle a konečně vydržet a nevzdávat to po týdnu? Pak máme pro vás 30 jednoduchých tipů (nebo spíš úkolů) na každý den. Jediné, co k tomu budete potřebovat je diář či nějaký notýsek, který se stane od nynějška vaším parťákem.

1. den – Plán na první týden

Máte tedy diář či jiný zápisník a jste odhodláni začít? Skvělé. Napište si seznam úkolů, pro první týden. Například: že budete jíst dvě nebo tři hlavní jídla denně, vynecháte sladkosti apod. Plány musí být reálné a ne přehnané, aby vás neodrovnal a neodradil hned první týden.

2. den – Vyčistěte spíž

Vaším úkolem je udělat úklid ve spíži a zbavte se všech potravin, o kterých víte, že se zdravým stylem nesouvisí. Sušenky, chipsy rozdejte sousedům, kolegům v práci a doma nemějte nic, co by vás zbytečně lákalo.

3. den – Vyměňte některé potraviny za nové

Místo klasické bílé rýže si kupte rýži natural, obyčejné těstoviny nahraďte celozrnnými. Do mrazničky si připravte náhradu za klasické brambory – mrkvové, celerové, dýňové hranolky. Kupte si batáty. Vytvořte si seznam nových potravin a ingrediencí a vyměňte postupně za nové.

4. den – Zvažte se, změřte se

Jste připravení začít? Zapište si vaší váhu, změřte se a uveďte váhu i míry do vašeho diáře. Připravenému štěstí přeje, proto věnujte několik prvních dní přípravě.

5. den – Začněte pozvolna s pohybem

Běžte na procházku, zajezdit si na kole, bruslích. Zkrátka cokoliv, co se vám bude chtít nejvíce. Něčím si ten pohyb zpříjemněte. Běžte s kamarádkou anebo si kupte pro tuto příležitost novou sportovní obuv. Vyhodit peníze za obuv a pak ji nepoužívat by nebyl rozumný nápad. Tudíž nová obuv či legíny mohou být dobrou motivací.

6. den – Jezte z menších talířů

Zhubnete jedině tak, když bude váš výdej větší, než příjem. Představte si, že je váš talíř takový koláč, který rozdělíte na 4 části. Jedna část by měla obsahovat bílkoviny (ať už živočišné či rostlinné), druhá část by měla zahrnovat nějakou přílohu (prospěšné sacharidy) – například hrstička rýže natural či quinoa, zbylé dvě části by měla být zelenina (vláknina). Téměř půlka talíře by tedy měla být zelenina a nezapomínejte na zdravé tuky. Takže nejvíce bude zeleniny, pak bílkoviny, příloha a zdravé tuky. To se týká oběda. Večer už je lepší pouze bílkoviny a zelenina, přílohy úplně vynechat.

Obrázky: pixabay.com