Vejce vám mohou pomoci s hubnutím – přinášíme důvody, proč u hubnutí konzumovat právě vejce

Mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout, má tendenci vyhýbat se vajíčkům, protože si myslí, že jsou příliš kalorická. Ano, je pravda, že vejce obsahuje tuky, ale ty zdravé, které ve skutečnosti hubnutí podporují. Velké vejce obsahuje pouze 80 kalorií!

Vajíčka do zdravého jídelníčku rozhodně patří a platí za potravinu, která hubnutí usnadňuje. Samozřejmě, když se budeme bavit o úměrné konzumaci. Mít vajíčka na snídani, oběd, večeři by určitě moc přínosné nebylo.

Všichni víme, že abychom mohli spalovat více přebytečných kalorií, musíme zrychlit svůj metabolismus. Existuje několik důvodů, proč právě vejce může zrychlit metabolismus. Za prvé: vajíčka jsou dobrým zdrojem cholinu – živina, která je důležitá pro rychlost metabolismu. A za druhé: není žádným tajemstvím, že vajíčka jsou zdrojem bílkovin a náš organismus musí vynaložit spoustu kalorií, aby bílkovinu natrávil.

Pocit sytosti, rychlejší hubnutí

Když už mluvíme o bílkovinách, potřebujeme tuto živinu pro budování a udržování svalstva. Bílkoviny pomáhají s rychlejší redukcí váhy. Bílkoviny existují rostlinné a živočišné, nicméně právě ty živočišné platí za plnohodnotné bílkoviny. Tělo spaluje bílkoviny mnohem pomaleji než tuky a cukry, takže po jídle, kde nechybí plnohodnotné bílkoviny, budete mít dlouhou dobu pocit sytosti a nebudou vás přepadat různé chutě.

Stabilizace krevního cukru

Kolísání hladiny cukru v krvi způsobuje, že se lidé cítí hladoví nebo mají stále na něco chuť. Vejce tento problém řeší. Odborníci doporučují konzumovat jedno až dvě vejce denně. Mimo to doporučují kombinovat vejce s celozrnným pečivem, semínky nebo ovesnými vločkami. Zajistíte si tak stabilní energii po celý den a hlad udržíte na uzdě.

Podle odborníků je ideální, když svůj den zahájíte snídaní s vysokým obsahem proteinů. Ideální snídaně, chcete-li hubnout, by měla vypadat asi takto:

  • Půl litru vody hned po probuzení

  • Do hodiny pak snídaně: jedno až dvě vejce, celozrnné pečivo, zelenina

  • Půl hodiny po snídani zelený čaj

Výhodou je také to, že vejce si můžete připravovat pokaždé jinak. Například: míchaná vejce posypaná ovesnými vločkami + zelenina, vejce na měkko nebo na tvrdo, volské oko, vaječnou omeletu se špenátem atd. Základ tvoří vejce, ovesné vločky, semínka, celozrnné pečivo, zelenina. Nicméně snídaně může pokaždé chutnat a vypadat jinak.