Klíč k úspěšnému a zdravému hubnutí po čtyřicítce

Fotografie: Pixabay

Jak člověka stárne, je pro něj těžší zhubnout i jen pár kilogramů. Ztráta hmotnosti je navíc jen polovinou úspěchu. Musíte přestat jíst nezdravé potraviny a začít se mnohem více hýbat. V článku vám představíme několik tipů, které by vám mohly pomoci v boji proti nadbytečným kilogramům.

Netrapte se zbytečnými dietami

Musíte se držet přísných gastronomických limitů, což znamená hodně jídel si u stolu odepřít. I po 40 letech života si ale můžete poradit s několika kily navíc. Podstatou je kontrola hladiny inzulínu. To může být jediné řešení, jestli chcete vidět dlouhodobé výsledky.

Inzulin je hormon, který transportuje cukr z krve do buněk, které je poté spotřebováván ve formě energie. Může být přeměněn na tuk. Když konzumujete jídlo, začíná proces jeho trávení a cukr vstupuje do krve. Tělo začne produkovat inzulín, aby tento cukr.

Jestli necvičíte, tělo si cukr uloží pro budoucnost ve formě tuku v buňkách. Pro vás tedy bude nejlepší minimalizovat příjem cukru, který postrádá živné sloučeniny a vstupuje do krevního řečiště.

Fotografie: Pixabay

Pijte hodně vody a zvyšte příjem vlákniny

Jestli budete konzumovat větší počet jídel, tělo bude produkovat inzulín neustále. Trvalá hladina inzulinu v krvi ohrožuje rozvoj inzulinové rezistence. To je první varovný signál pro cukrovku.

Také pijte hodně vody. Základ je 2-2,5 litru vody nebo bylinného čaje. Možná máte hlad, protože máte žízeň. Dřív, než se pustíte do jídla, dejte si sklenici vody nebo čaje. Do stravy byste měli zavést chudé bílkoviny. Cukr poté proniká do krevního oběhu pomaleji, a to vede k nižší hladině inzulinu.

Fotografie: Pixabay

Zvyšte příjem vlákniny. To znamená více zeleniny. Vláknina normalizuje hladinu cukru v krvi, protože zpomaluje trávení. Rostlinné vlákno nám navíc umožní cítit se déle plně. Uměle zpracované potraviny byste ze svého jídelníčku měli úplně vynechat. Celé potraviny mohou kontrolovat příjem cukru.

Přidejte také fyzickou aktivitu. Během cvičení se cukr v krvi konzumuje. Je to tedy skvělý způsob, jak kontrolovat hladinu inzulinu. Nejdříve začněte zlehka a můžete zkusit jen dva body ze všech. Jestli uvidíte, že to zabírá, je to polovina úspěchu. Nezapomeňte jíst správné potraviny, vynechejte ty, které v sobě mají umělé cukry a všímejte si hlavně vlákniny a bílkovin. Přidejte svůj oblíbený sport a máte napůl vyhráno. Poté už stačí jen vydržet a udržovat poté svou vysněnou postavu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]