Zrychlete metabolismus nejen pomocí stravy. Stačí málo a hubnutí bude mít smysl

Chcete-li zhubnout, je základním požadavkem především to, aby vám správně fungoval metabolismus. Vlivem řady faktorů dnes ale mnoho lidí bojuje s tím, že jejich látková výměna není optimální. Dříve než se pustíte do hubnutí, je na místě podívat se pořádně na stav vašeho těla a v případě potřeby se nejprve zaměřit na aktivaci metabolismu.

Více bílkovin

Nejvíce vás zasytí a na svůj metabolismus potřebují nejvíce energie ze všech živin, zhruba 20–30 % ze své energetické hodnoty. Pokud tedy přijímáte dostatečné množství bílkovin, máte jistotu, že se váš metabolismus bude muset pěkně zapotit. Dostatečným příjmem bílkovin potěšíte své hladové svaly, uspokojíte chuťové pohárky a také se dostatečně zasytíte.

Hydratujte

Naše těla tvoří z větší části právě voda, je tedy zřejmé, že se bez ní neobejdeme. Většina z nás ale stále pije málo, a i proto mnozí bojujeme se zpomaleným metabolismem. Stačí si dopřát o několik sklenic vody denně více a můžete mít vyhráno. Zapomeňte ale na limonády, džusy nebo čaje a pijte skutečně čistou vodu.

Kardio trénink

Pro optimální fungování metabolismu je nezbytné zařazovat několikrát týdně i cvičení s vysokou tepovou frekvencí. Jedná se o tzv. kardio tréninky, kdy se vaše tepová frekvence pohybuje na vysokých hodnotách. Při tomto cvičení pálíte hodně kalorií a také se zvyšuje vaše celková kondice a vytrvalost.

Častější přestávky

Sedavé zaměstnání je největším zabijákem zdravého metabolismu. Mnoho z nás prostě nemá na výběr, ale dá se s tím něco dělat. Po dlouhodobém sezení nejen slušně bolí záda a krční páteř, ale zpomaluje se i vaše látková výměna. V praxi stačí dopřát si častější přestávky spojené s pohybem. Měli byste si dopřát zhruba každou hodinu přestávku od sezení, během níž se alespoň krátce svižně projděte, protáhněte zkrácené svaly nebo zkuste popřemýšlet, jestli by nějaká část vaší práce nešla dělat ve stoje.

Fotografie: Pixabay