30 jednoduchých tipů na celý měsíc, díky kterým zaručeně zhubnete – 19.-24.den

V tuto dobu již pravidelně cvičíte, ladíte jídelníček a tudíž byste se měli cítit lépe. Cvičení prospívá nejen fyzické stránce člověka, ale i psychice. Člověk je více pozitivně naladěný a má dokonce více energie. Najděte si vždy takový druh pohybu, který vás bude bavit. K cvičení si pusťte hudbu a půjde to samo. Pokud se do něčeho násilím nutíte, nevydrží to. Jde o to, aby vás pohyb bavil a měli jste z něj radost. Je čas posunout se zase o kus dál.

19.den – Vegetariánská strava

Ne, nemusíte se stát vegetariánem. Ale klidně si zkuste dva až tři dny bezmasé stravy a zaměřte se na bílkoviny z rostlinné říše: quinoa, cizrna, konopná semínka, chia semínka, ořechy, sója, čočka, fazole, pohanka a další. Díky tomu si odpočine vaše trávení, a pak výzkumy ukazují, že vegetariáni mají tendenci mít nižší BMI než jedlíci masa. Zapište si tedy do notýsku bezmasé recepty a potřebné ingredience a hurá na nákup. Inspiraci na vegetariánská jídla najdete v našem minulém příspěvku: Vegetariánská jídla, která přijdou vhod i masožravcům

20.den – Pitný režim

Tady není ani potřeba se dlouze rozepisovat. Každé ráno, ihned jak vstanete, vypijte sklenici vlažné vody, klidně i dvě sklenice. Během dne pak dodržujte pitný režim, který je klíčový pro zdraví, metabolismus a hubnutí.

21.den – Váš domov tělocvičnou

Ještě nemáte koutek na cvičení? Pak si najděte vhodné místečko a umístěte tam podložku na cvičení i vaše nové fitness hračky. Když uvidíte svůj koutek, bude vás to k cvičení pobízet samo. K cvičení můžete používat i běžný nábytek – křeslo, židli, stůl a nebojte, nábytek se tím nezničí. Většinou slouží pouze k opření rukou nebo nohou. Zkoumejte a hledejte, jak i běžný nábytek využít k cvičení/posílení těla.

22.den – Obědová procházka

Pokud máte během dne jen málo času, klidně pohyb zařaďte i v pracovní době. Běžte v čase oběda alespoň na krátkou procházku nebo si protáhněte tělo, zvlášť, pokud máte sedavé zaměstnání. Už jste slyšeli o kancelářské józe? Hned si můžete radostně odškrtnout třeba 5 minut z protahovacích cviků. Jak cvičit jógu v kanceláři najdete na YouTube. Příklad zde:

23.den – Ovoce a zelenina

Jezte jednu až dvě porce ovoce za den a dbejte také na to, aby váš jídelníček zahrnoval dostatek zeleniny. Tu si můžete dát ke každému jídlu. Díky obsahu vlákniny vás zasytí a nebudete do cepe cpát zbytečné kalorie navíc. Ovšem zase pozor, přemíra vlákniny také není dobře, i když to se stává jen zřídka. Většině dospělým vláknina ve stravě chybí.

24. den – Zkoušejte nové cviky

Zpočátku stačí, když budete dělat dřepy, kliky (dámské nebo pánské), angličáky, skákací panáky. Postupně pak přidávejte nové a nové cviky i fitness pomůcky, které nejsou finančně nákladné. Švihadlo pořídíte za pár korun, případně si sežeňte (jak už jsme psali) pouze kolíky do rukou bez provazu. Začátečníkům bohatě budou stačit lehké činky nebo závaží na zápěstí či kotníky. Skvělé se posiluje i pomocí gumových pružin. Nejsou drahé a nezabírají vám doma místo. Zkrátka podle toho, co vás zaujme a bude vás víc bavit.

Obrázky: pixabay.com