Velmi přesvědčivé důvody, proč každý den začít minimálně krátkou procházkou. Minimálně jeden by vás v životě nenapadl

Fotografie: Freepik

Pokud nejste milovníkem procházek, možná ještě nevíte, že mají na člověka mnoho pozitivních účinků. Jděte se každé ráno projít a uvidíte brzy změny k lepšímu.

Každá fyzická aktivita má na zdraví člověka pozitivní dopady. Pohyb zlepšuje i psychickou kondici a díky tomu se člověk cítí lépe. Zařaďte do svého života ranní procházky a uvidíte, že budete mít brzy mnohem lepší život. Začnete totiž pociťovat pozitivní změny a díky tomu se i budete cítit lépe, říká lékař Daniel Bubnis.

Budete mít více energie

Ti, kteří jsou raději doma u počítače / televize a nevěnují se ničemu jinému nemají příliš mnoho energie. Není se čemu divit, protože takoví lidé se nevídají s ostatními, nevidí změny ve svém okolí a ani nemají možnost si užít úžasnou přírodu všude kolem nás. Pokud se každé ráno vydáte na procházku, máte možnost se každý den poohlédnout po okolí vašeho bydliště. Tato aktivita vám dodá stejné množství energie jako jeden šálek kávy.

Fotografie: Unsplash

Vaše nálada se zlepší

Jestliže se vám střídá extrémním způsobem nálada a sami nechápete, jak je to možné, zkuste do svého života zařadit více sportu. Ranní procházka a pohyb v člověku probouzí lepší náladu a zvyšuje sebevědomí.

U mnoha lidí dokáže zmírnit stres a únavu. Ti, kteří mají deprese by měli tuto metodu také vyzkoušet. Nejlepší variantou je procházka 5x týdně na 20 až 30 minut.

Fotografie: Pexels

Pomáhá s hubnutím

Každý pohyb pomáhá s hubnutím. To znamená, že když se každé ráno vydáte na krátkou procházku, začnete brzy hubnout. Samozřejmě je potřeba se stravovat stále stejně nebo nejlépe více zdravěji. Dnešní společnost jí velice málo ovoce a zeleniny. Pokuste se tento stereotyp změnit a místo rohlíku ke svačině si dopřejte například jablko.

Fotografie: Freepik

Posílíte vaše svaly

I chůze je formou cvičení, která posiluje svaly. Primárně se díky ní posilují svaly na nohou, ale musí být procházka svižnější. Jestliže půjdete pomalu, pravděpodobně si příliš nezacvičíte. Pokud byste chtěli jít pomalu, ale přesto posilovat, zkuste si vyjít kopec nebo chodit do schodů. V případě, že byste chtěli posilování nohou a hýždí vylepšit, zařaďte si do týdenního plánu i několik posilovacích cviků (dřepy, výpady).

Fotografie: Freepik

Zlepší se váš spánek

Mnoho lidí trpí nespavostí, jež je ve většině případů způsobena dnešní dobou. Lidé neustále někam spěchají a pracují primárně u PC. Kvůli tomu nemají dostatek času na odpočinek a často přemýšlí nad tím, co je potřeba ještě udělat. Zkuste si pro sebe vyhradit každý den 30 minut a jděte se projít.

Fotografie: Pixabay

Při této procházce se soustřeďte na to, co je okolo vás. Pokud by se vaše myšlenky neustále vracely k problémům doma nebo v práci, říkejte si potichu v hlavě, co okolo sebe vidíte a cítíte. Díky tomu se na chvíli odtrhnete od reality a později se vám bude lépe usínat.

Zdroj: Healthline