Pití vody s citronem je známé pro své blahodárné účinky. Může však v sobě skrývat i určitá rizika

Fotografie: Pixabay

Je obecně známo, že voda s citronem má pozitivní účinky na náš zdravotní stav. Nejenže nás hydratuje, ale také dodává tělu potřebné živiny. Méně známé jsou ale její negativní účinky.

Pravidelným pitím vody s citronem do svého těla dostáváme nejen potřebné množství tekutin, ale také vitamínu C. Podle nedávných studií by však konzumace tohoto nápoje měla mít určitá pravidla. Máme pro Vás seznam toho, na co si při pití vody s citronem dát pozor. Budete překvapeni, v čem děláte chybu.

Zdroj velkého množství antioxidantů

Citron je ve světě velmi rozšířeným citrusem, který má blahodárné účinky na naše tělo. Díky vysokému obsahu antioxidantů nám pomáhá v boji s volnými radikály. Naše tělo tím chrání před velkým množstvím nemocí. Podstatný vliv má také na naše trávení, které podporuje, a zbaví nás problémů s nadýmáním, zácpou nebo bolestmi žaludku. Sklenice vody s citronem podpoří tvorbu žluči a stimuluje střevní průchodnost.

Fotografie: Freepik

Díky vysokému množství vitamínu C, který citron obsahuje, je výborným pomocníkem při posílení našeho imunitního systému. Ve 100 gramech citronové šťávy se nachází polovina doporučeného denního příjmu vitamínu C. Pozitivně působí také na naše játra, na která má detoxikační účinky, a chrání je před mnoha nemocemi. Méně známým faktem je, že pravidelná konzumace vody s citronem pomáhá bojovat s příznaky úzkosti a deprese.

Na co si při pravidelné konzumaci dávat pozor

Mnoho lidí po vodě s citronem sáhne v případě, že se snaží zhubnout. Při boji s nadbytečnými kilogramy se citronová voda doporučuje konzumovat ráno ihned po probuzení. Citronová voda je také známá jako výborný pomocník při boji proti kardiovaskulárním onemocněním. Tradiční medicína vodu s citronem používá při boji s chřipkou a nachlazením, ale také jako prevenci před tímto druhem onemocnění.

Fotografie: Pexels

Abychom využili všech předností, které nám voda s citronem poskytuje, je potřeba ji konzumovat v dopoledních hodinách. Velkou chybou, kterou můžeme udělat, je pití vody s citronem po 19:00. Jelikož voda s citronem slouží k naší hydrataci, pokud ji budeme konzumovat ve večerních hodinách, naruší kvalitu našeho spánku. Nejenže nám pak může přes noc rychle vyhladovět, může však dojít také k tomu, že budeme muset častěji na toaletu.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]