Zázvorové mléko s kurkumou se vyznačuje nejen hřejivými vlastnostmi, ale také léčivými schopnostmi

Zimní večery doslova lákají k tomu, abyste se posadili do křesla s šálkem horkého nápoje, kterým bude zázvorové mléko s kurkumou. A k tomu si třeba zapálili si svíčku a četli napínavou knihu. Můžete si samozřejmě dopřát jakýkoliv čaj, horké svařené víno nebo i chutné kakao, ale co takhle mléko, jehož součástí je kurkuma a kapka medu? Tento nápoj se vyznačuje nejen svými hřejivými vlastnostmi, ale také svými léčivými schopnostmi.

Zázvor a kurkuma

Zázvor i kurkuma jsou již po několik staletí oblíbenými léky obyvatel Indie a Číny. Historické zdroje uvádějí, že Číňané používali tato koření pro lepší hojení ran a léčení zánětů. Zázvor také příznivě působí na zažívání a chrání střeva i žaludek před podrážděním a infekcí. Kurkuma je podávána lidem s problémy s játry a s poruchami trávení. Je také dobrá na nachlazení a kožní vředy.

Skořice

Toto koření získané ze skořicové kůry dodává každému pokrmu nebo nápoji zvláštní vůni. Navíc má povzbuzující účinek, dodává energii a zahřívá. Díky skořici vám tedy ani v chladném počasí nebude zima. Je také zdrojem vlákniny a minerálů – manganu, železa a vápníku.

Med

Nikoho nejspíš nemusíme přesvědčovat, jak bohatý na živiny je med. Má baktericidní vlastnosti a obsahuje mnoho minerálů. Enzymy v něm obsažené jsou vynikajícím antibiotikem a acetylcholin posiluje srdce.

Kokosové mléko

Je bohaté na mastné kyseliny, které se nehromadí ve formě tukové tkáně. Proto tento nápoj mohou bez problémů konzumovat i lidé na dietě.

Jak na přípravu?

Připravte si tyto ingredience:

  • 1 sklenice kokosového mléka
  • ½ čajové lžičky kurkumy
  • ½ čajové lžičky skořice
  • ½ čajová lžička zázvorového prášku nebo čajová lžička nastrouhaného kořene zázvoru
  • 1 čajová lžička medu

Kokosové mléko vlijte do malého hrnce a pomalu zahřívejte. Přidejte kurkumu, skořici a zázvor. Pokud chcete, můžete také přidat vanilkovou esenci, muškátový oříšek a kajenský pepř dle chuti. Řádně rozmíchejte a přiveďte k varu, poté nechte vařit asi 10 minut. Na závěr přidejte med a odstavte z plamene.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]