Zázvorová limonáda v sobě skrývá pomocníka na řadu různých bolestí

Zázvorová limonáda není jenom osvěžujícím letním nápojem. Může se jednat i o silný domácí lék. Nejenom při nachlazení, kdy pomáhají látky, které umí podpořit lidskou obranyschopnost. Kladem je i to, že limonáda ze zázvoru se hodí jako pomocník ve chvíli, kdy vás něco bolí. Na rozdíl od prášků se jedná o lék, který je stoprocentně přírodní, zcela bez chemie.

S čím vším zázvorová limonáda pomůže?

Mluvili jsme o tom, že se jedná o skvělého pomocníka, pokud vás trápí různé bolesti. A u tohoto kladu samozřejmě zůstaneme. Pít ji je vhodné, pokud trpíte migrénou, pokud vás bolí svaly, stejně jako se hodí i v případě bolestí kloubů. Také pomůže mírnit různé záněty, se kterými taktéž souvisí nemalé bolesti.

Proč právě zázvor?

I když se to nezdá, kořen zázvoru obsahuje řadu prospěšných látek, které tvoří zajímavou kombinaci s protizánětlivými účinky. Tím je eliminují, a tak přispívají ke zmírnění bolestivých stavů. Také nelze opomíjet ochranu před volnými radikály, nebo to, že dané sloučeniny inhibují tvorbu oxidu dusnatého. I proto je mnohými zázvor stavěn na stejnou úroveň, jaké prášky proti bolesti a protizánětlivé léky. Na rozdíl od nich však využíváte jenom sílu čisté přírody.

Podívejte se na recept

Jak si zázvorovou limonádu připravit? Náš recept vám napoví. Uvidíte, že není nijak složitý. Výsledek vás překvapí svou chutí a po pravidelném užívání také svou pozitivní silou. Potřebovat budete toto:

  • 2 šálky vody
  • 1 limeta
  • ½ šálku strouhaného zázvoru
  • ¼ šálku strouhané kurkumy
  • 2 lžičky medu

Jakmile máte všechny ingredience, dejte vařit vodu a přidejte do ní zázvor s kurkumou. Vařte zhruba 5 až 10 minut, přidejte med, šťávu z jedné limety a nechte pomalu vychladnout. Následně přefiltruje a máte nápoj, kterým je zázvorová limonáda, která je jako stvořená pro letní dny. Pokud necháte nápoj vlahý, může se hodit jako alternativa čaje pro zimní období.

A kdy a jak pít? Je to jednoduché. toto množství by vám mělo vystačit na celý den. Během něho si vždy trochu dopřejte. Za pár dní zjistíte, že to s vaším tělem udělalo doslova zázraky. Bolesti jsou pryč.