Zařaďte na svůj jídelníček ovoce, které pomáhá při hubnutí a zlepšuje stav pleti!

Fotografie: Freepik

Ananas je jedním z těch tropických plodů, které si i v našich končinách získalo mnoho příznivců. Vděčí za to zejména své lahodné chuti, ale také vysokému obsahu užitečných živin.

Ananas – zdroj vitamínu C

Pouhých 200 g ananasu obsahuje 100 % doporučené denní dávky vitaminu C. Tento vitamín pomáhá podporovat imunitu, ale přináší i mnoho dalších zdravotních výhod. Pomáhá růstu a regeneraci tkání a působí také jako antioxidant chránící buňky před předčasným stárnutím a nemocemi, jako je rakovina nebo kardiovaskulární onemocnění.

Fotografie: Freepik

Podporuje zdraví pokožky

Ananas je především bohatý na mangan a 200 g ananasu obsahuje až 75 % doporučené denní dávky. Tento minerál je spolu s vitaminem C potřebný pro produkci kolagenu, který zajišťuje pevnou strukturu pokožky a zabraňuje vzniku tmavých kruhů pod očima a ochablého vzhledu. Mangan také funguje jako antioxidant, který chrání kožní buňky před UV zářením, což je během léta zásadní.

Ananas je dobrý pro zdraví trávicího ústrojí

Ananas obsahuje trávicí enzymy, které pomáhají rozkládat přijatou potravu a usnadňují její zpracování a trávení. Ze stejného důvodu se ananas často používá v marinádách, aby pomohl zjemnit maso.

Fotografie: Freepik

Čerstvá ananasová šťáva čistí ledviny a močové ústrojí

Toto tropické ovoce je také silně močopudné, a proto se doporučuje jako prevence a podpůrná léčba nemocí ledvin a močového ústrojí. Stačí jen po dobu přibližně tří týdnů popíjet asi třikrát denně dvě deci ananasové šťávy smíchané s třemi deci vlažné vody. Pomůže vám to ustálit vyprazdňování a vaše ledviny se vám poděkují.

Nejen na hubnutí

Ananas obsahuje vysoký podíl ovocného cukru, takže pomáhá organismu překonat pocit únavy a hladu. Pomůže proto i s hubnutím – snadno můžete ananas využít jako chutnou a zdravou svačinu, která chutná skvěle a vaši redukční dietu jen podpoří. Zkuste konzumovat plátek ananasu denně a můžete se těšit na skvělé výsledky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]