Léčivé vlastnosti skořice s medem. Naučte se tento přírodní lék využívat správně

Fotografie: Freepik

Přírodní medicína obvykle využívá řady běžných potravin a koření, jež obsahují spoustu látek prospívajících lidskému organismu na více úrovních. Mezi těmito potravinami existují pak takové, jejichž vliv na lidské tělo a jeho procesy je natolik unikátní, že se často označují jako superpotraviny, tedy potraviny s výrazným pozitivním účinkem.

Mezi tyto se řadí také med a skořice. Pokud budete pravidelně konzumovat jídla nebo nápoje, které kombinaci těchto dvou superpotravin obsahují, můžete dosáhnout velmi výrazného zlepšení zdraví i celkového fyzického pocitu.

Na co můžete med a skořici použít

Pokud nejste ani na jednu z těchto superpotravin alergičtí, můžete jejich prostřednictvím podporovat léčbu různých nepříjemných nemocí. Zde jsou ty nejčastější.

Léčba artritidy

Chronická artritida je onemocnění způsobující pravidelné záněty v jednom nebo více kloubech. Její rozvoj můžete zmírňovat nebo mu předcházet pravidelnou konzumací sklenice teplé vody s lžičkou medu a lžičkou skořice (2krát denně).

Fotografie: Freepik

Častý či chronický kašel

Trpíte-li chronickým kašlem, můžete jeho projevy odstranit pravidelnou konzumací polévkové lžíce medu se čtvrtinou lžičky skořice. Ty si můžete také rozpustit v čaji nebo ve vodě a vypít. Směs kromě kašle pomáhá také léčit kardiovaskulární nemoci.

Záněty močového měchýře

Chcete-li se zbavit zánětů močového měchýře, užívejte denně sklenici teplé vody se dvěma lžičkami skořice a jednou lžičkou medu. Recept je vhodný také jako jeho prevence.

Fotografie: Freepik

Problémy se žaludkem

Rozmícháte-li v sklenici teplé vody lžičku medu s polovinou lžičky skořice, může vám ulevit od bolestí žaludku. Dlouhodobé užívání je pak prevencí gastritidy nebo žaludečních vředů.

Regulace hladiny cholesterolu

Sklenice vody se dvěma lžícemi medu a jednou lžící skořice je velmi prospěšná také pro cévy – odbourává cholesterol a pomáhá zpevňovat jejich stěny. Budete-li nápoj konzumovat půl hodny před jídlem nebo hodinu před spaním, pomůže vám také zbavit se nadváhy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]