Toto 4-minutové cvičení denně dokáže zlepšit vaši náladu i vaše zdraví

Čtyřminutové tréninky, které se dělají několikrát denně – tolikrát za den, jak chcete (s rozumem) pro maximální užitek – představují nový koncept pro fitness, který je určen pro využití oxidu dusnatého pro růst svalů.

Dr. Zach Bush, jehož trojitá certifikace zahrnuje odborné znalosti v oblasti interního lékařství, endokrinologie a metabolismu, říká, že jeho čtyřminutový trénink je účinný anaerobně a čím víc toho uděláte, tím lépe to funguje. Vyvinul trénink oxidu dusnatého. Více informací právě v dnešním článku.

Kolikrát denně cvičit?

Cvičení se má provádět alespoň třikrát za den, přičemž je nutné mezi jednotlivými cvičeními udržet odstup minimálně dvě hodiny, protože tak dlouho trvá, než se oxid dusnatý syntetizuje ve vašem těle, které bude moci z tohoto cvičení čerpat benefity. Je těžké tomu uvěřit, ale za pár minut můžete získat stejné výhody, jako byste makali v posilovně dlouhé hodiny. Stačí mám 3x denně 4 minuty cvičení.

Jak cvičení prospívá tělu a zdraví?

Tato krátká série cvičení by mohla být nazývána novou verzí intenzivního tréninku. Trénink je navržen tak, aby stimuloval uvolňování oxidu dusnatého. Cvičení prospívá celému tělu. Poděkují vám vaše srdce, cévy, svaly i plíce. Každá část vašeho těla to jistě ocení.

Ukazuje se, že toto cvičení pomáhá dokonce se snižováním krevního tlaku a posiluje imunitu. Stejně, jako u jiných typů cvičení i zde platí, že patří k prevenci srdečních onemocnění. Nemusíte mít obavu z toho, že trénink trvající tak krátkou dobu, nemá na vás téměř žádné účinky. Naopak zvyšujete nárůst svalové hmoty a spalujete tuky.

Naše krevní cévy uchovávají oxid dusnatý asi 90 sekund, než se dostaví potřeba po dalším, takže práce s každou svalovou skupinou po dobu 90 vteřin vám poskytne účinný trénink, který bude tónovat a budovat svaly.

Tělo má schopnost regenerovat oxid dusnatý každých pár hodin, což vám dává příležitost uvolnit ho několikrát denně. To znamená, že nejúčinnější způsob, jak zvýšit vaše svalové funkce je cvičit krátce několikrát denně – s odstupem již zmiňovaných dvou hodin.

Zacvičte si tedy 4 minuty ráno, 4 minuty odpoledne a 4 minuty večer. Během těchto čtyřech minut procvičíte 16 největších svalových skupin v těle. Výhodou je, že cvičit můžete doma, v práci, ale i v hotelovém pokoji na dovolené. Činky k tomu nepotřebujete, i když později, až pro vás bude cvičení hračka, můžete použít pro ztížení cviků i cvičební pomůcky. Zatím to však není vůbec potřeba. Tak co, jdete to zkusit?

Obrázek: YouTube.com