Česnekový olej jako účinné přírodní léčivo. Připravit jej zvládne každý

Fotografie: Getty Images

Česnekový olej má tolik léčivých vlastností, že každý z nás by jej měl přidat do své stravy, aby zůstal zdravý a silný. Můžete si jej koupit v kapslích nebo ještě lépe, vyrobit si ho doma. Tato superpotravina pomůže detoxikovat vaše tělo a posílí váš imunitní systém. Česnekový olej také zlepšuje krevní oběh a chrání buňky před poškozením volnými radikály.

Výhody česneku

O mnoha z nich jistě víte, protože sami česnek používáte hojně. Od starověku byl česnek používán k léčbě řady nemocí. Jeho prospěšné vlastnosti jsou založeny především na dvou složkách, a to allicinu a diallylu. Kromě toho obsahuje také aminokyseliny, vitamíny B a C a mnoho minerálů jako hořčík, měď, vápník, selen, fosfor, železo nebo draslík.

Na obecné rovině česnek funguje jako silné přírodní antibiotikum, které bojuje proti virům, bakteriím, houbám a parazitům. Má antikarcinogenní vlastnosti a je to také silný antioxidant.

Fotografie: Pixabay

Pomáhá snižovat zadržování vody a zlepšovat funkce ledvin. Vyvažuje váš nervový systém a pomáhá předcházet srdečním onemocněním pomocí zlepšení oběhu a snížením hladiny cholesterolu a vysokého krevního tlaku. Stejně tak pomáhá snižovat také hladinu cukru v krvi.

Tibetský česnekový olej

Při konzumaci používejte bio česnek, kdykoli je to možné. Je velmi důležité, aby potraviny neobsahovaly pesticidy a jiné toxické chemikálie. Jinak budou všechny pozitivní účinky tohoto léku minimální. Na výrobu tohoto jedinečného oleje potřebujete pouze dvě složky, a to 4 šálky extra panenského olivového oleje a 30 stroužků česneku.

Nejprve veškerý česnek oloupejte, nakrájejte stroužky na polovinu a vložte do vzduchotěsné skleněné nádoby. Poté přidejte olivový olej, který musí zcela zakrýt česnek.

Poté nádobu pevně uzavřete a uchovávejte na tmavém, chladném a suchém místě po 30 dnů. Nedávejte do lednice. Nádobu každé dva až tři dny protřepejte. Poté olej přeceďte, abyste odstranili česnek a olej skladujte ve skleněné nádobě.

Jak ho používat

Tento úžasný olej můžete používat neustále a měli byste ho užívat denně. Ideální je dostat do sebe jednu polévkovou lžíci denně, což můžete udělat společně s jídlem.

Použít ho snadno můžete jako koření do jakéhokoli jídla (saláty, těstoviny, polévky, omáčky a mnoho dalších). Pokud chcete jemnější chuť, začněte s menším množstvím česneku nebo již hotový olej můžete zředit čistým extra panenským olivovým olejem.

Ideálním způsobem, jak využít všech zdravotních výhod česneku obecně na preventivní nebo udržovací úrovni, je konzumovat jeden syrový stroužek česneku denně. Budete-li konzumovat tibetský česnekový olej, bude to fungovat stejně. Abyste nepoškodili žaludek, nikdy ho nejezte na lačný žaludek, ale pouze jako součást jídla nebo společně s jinými zdravými potravinami.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]