Tipy na chutné snídaně, které vám pomohou zhubnout

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Dodá vám energii potřebnou pro fungování a zamezí tomu, že budete dostávat v průběhu dne různé chutě. Kromě toho kvalitní snídaně posiluje imunitní systém a zrychluje metabolismus.

Zdravá snídaně by měla zahrnovat komplexní sacharidy, bílkoviny, vitamíny, minerály, vlákninu, zdravé tuky a naopak by neměla obsahovat rafinované cukry, umělé barvivo apod. Přinášíme vám 10 tipů na chutné a zdravé snídaně. Varianty sladké i slané, ať máte možnost obměny.

Ovesné vločky s ovocem

Z ovesných vloček existuje nespočet jídel. Můžete si z nich připravit domácí granolu, kaši, placičky, vafle. Nejrychlejší a nejjednodušší je patrně ovesná kaše, kde si dle libosti můžete přidat ovoce, semínka či oříšky, skořici, hořkou čokoládu, proteinový prášek libovolné chuti a další ingredience.

Ovesné vločky s vejci

Ovesná kaše nemusí být jen na sladko. Vločky povaříte ve vodě nebo rostlinném mléce, osolíte, dochutíte bylinkami či kořením, cibulkou a přidáte vajíčko na jakýkoliv způsob – ztracené vejce, vejce na tvrdo, volské oko.

Chia pudink

Chia pudink je velmi výživný a chutný. Stačí 30 minut předem namočit 1 polévkovou lžíci chia semínek společně se dvěma lžicemi quinoa vloček do jakéhokoliv mléka (hrníček mléka) a osladit rozmačkaným banánem, který vmícháte k chia a vločkám. Případně lze osladit medem nebo javorovým sirupem. K dochucení použijte včelí pyl, ovoce, oříšky, skořici nebo strouhanou hořkou čokoládu.

Avokádo s vejci

Opět je jen na vás, zda dáte přednost volskému oku nebo míchaným vejcím. Základem je zkrátka vejce a avokádo. Rozhodně přidejte i další zeleninu a celozrnný chléb.

Další tipy na zdravou snídani

  • Jogurt se skořicí a semínky

  • Míchaná vejce s praženými ovesnými vločkami (nebo jiné vločky) + zelenina

  • Sardinky, zelenina a celozrnný chléb

  • Ovocno-zeleninové smoothie s proteinem

  • Banánové palačinky s jogurtem nebo tvarohem

  • Různé druhy kaší – amarantová, jáhlová, pohanková

Snídani si můžete připravit ráno čerstvou nebo již večer předem. Namočit ovesné vločky, quinoa vločky, pohanku, jáhly. Můžete si také upéci pohankový jablkový koláč, ovesný koláč, makovec a ráno přikusovat k jogurtu. Snažte se, aby snídaně zahrnovala sacharidy, bílkoviny, zdravé tuky, vlákninu. Půl hodiny před jídlem vypijte sklenici vlažné vody.

Obrázky: pixabay.com