Ranní návyky, které způsobují tloustnutí

Patrně nebudete překvapení, když vám napíšeme, že k špatným ranním návykům patří dojídání jídla z grilování či smažené koblížky. Existují však návyky, kterých si je málokdo vědom a přitom hrají tak zásadní roli.

Prázdné kalorie

Možná si myslíte, že vyměnit koblížek za domácí bábovku či buchtu je správné. Popravdě o moc lepší to není. To by ta bábovka musela být bez cukru a namísto bílé mouky jiná alternativa – mleté ovesné vločky, ořechy, kokos apod. Jídlo obsahující cukry (prázdné kalorie) škodí vaší postavě. Tady za zmínku stojí i vafle. Pokud si je připravíte doma a víte, co obsahují, to je jiná písnička. Ovšem ty kupované toho vašemu tělu moc nedají – kromě prázdných kalorií a chvíle slasti. Nehledě na to, že na vafle většinou přijde marmeláda, šlehačka, čokoláda.

Džusy

Dát si sklenici čerstvě vymačkaných pomerančů je správné, ale pít džusy z obchodu už správné není. Opět jde o solidní kalorickou porci. A pokud to s hubnutím myslíte opravdu hodně vážně, ideálním nápojem je čistá voda a pomeranč oloupejte a snězte. Nepřipravíte tak tělo o řadu vitamínů, které jsou ukryty ve slupičce a dužině.

Uzeniny

Uzeniny na snídani prostě NE. A nejen na snídani. Uvařit si párky nebo dát si chléb s pořádnou náloží salámu je další prohřešek na vaší postavě. Jediné, co i výživoví poradci povolují je šunka a kvalitní slanina. Samozřejmě je nutné myslet vždy na to, že člověk se má najíst, zahnat hlad, ale nepřejídat se. Mít pocit velkého a těžkého břicha už je špatně.

Další ranní prohřešky

  • Nedostatek spánku – bojkotuje snahu o hubnutí
  • První ranní nápoj je káva – první ranní nápoj by měla být sklenice čisté vody, pak až kafe
  • Hltání – snídáte za pochodu a hltáte
  • Pasete se – nemáte čas snídat, tak zobete do oběda (i když budete zobat ovoce a zeleninu, není to správné. Říká se tomu pasení. Vlastně pořád něco jíte a trávení nemá možnost odpočívat)

Obrázek: pixabay.com