Čtyři úžasné přírodní čaje proti chřipce

Existují přírodní prostředky, které pomáhají léčit a zmírnit příznaky onemocnění z nachlazení a chřipky. Patří sem například česnek, lípa, citron, bezinky, echinacea. Tyto rostlinky mají léčivé a protizánětlivé vlastnosti, tudíž tělu pomáhají vypořádat se s nemocí. Mimo bylinek, koření a dalších potravin, které léčí, je vhodné použít i jiná domácí opatření, například obklady, zábaly, studená lázeň pro snížení horečky či naopak horká sprcha, která díky páry pomůže uvolnit ucpaný nos.

Přestože se většina případů chřipky léčí bez specifické léčby, je vždy vhodné poradit se s lékařem. Existují onemocnění, které probíhají v první fázi jako chřipka, ale nakonec může jít o něco závažnějšího – nepodceňujte tedy návštěvu u lékaře. Ještě podotýkáme, že žádný z uvedených čajů nenahrazuje lékaře ani léky na předpis.

Medový čaj s citronem

Skvělým přírodním léčivem pro chřipku je medovo-citronový čaj, protože pomáhá uvolnit nos a krk, což vám pomůže lépe dýchat. Citron je i zásobárnou vitamínu C. Příprava je snadná, stačí šálek horké vody do které zamícháte 2 polévkové lžíce medu a šťávu z jednoho citronu. Čaj se doporučuje pít ráno, odpoledne a večer před spaním.

Echinacea čaj

Dalším dobrým lékem na chřipku je echinacea čaj, protože stimuluje imunitní systém a podporuje pocení, pomáhá také proti horečce. Do šálku vroucí vody přidejte lžičku sušených listů echinacea. Nechte 10 minut louhovat, sceďte a vypijte.

Lipovo-bezový čaj

Lipovo-bezový čaj zvyšuje obranyschopnost těla a podporuje pocení, vhodný je také proti horečce. Potřebovat budete lžíci bezu, lžíci lipového květu a šálek vroucí vody. Nechte 10 minut louhovat, sceďte a vypijte. Připravujte si vždy čerstvý čaj.

Medovo-česnekový čaj

Tato kombinace zní asi hodně zvláště, ale tento čaj je velmi účinný. Česnek je skvělým prostředkem v boji proti chřipce. Navíc se zde setkávají i další silní spojenci, jako je med a citron. Tento čaj si připravíte snadno tak, že rozdrtíte 3 stroužky česneku, smícháte s polévkovou lžíci medu a šťávou z půlky citronu, celé zalijete horkou vodou. Nechte 5 minut odstát a ještě teplé vypijte. Pro ještě silnější/účinnější verzi můžete přidat i zázvor.

Obrázky: tuasaude.com, cheatsheet.com