Tyto protahovací zázraky doporučuju všem pacientům s bolestmi zad a problémy se spánkem

Fotografie: Depositphotos

Protahování je velmi důležité, a to zejména pokud vás trápí bolest zad či páteře. Jednoduché cviky vám pomohou přinést rychlou a účinnou úlevu.  

Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdnění, byste si měli každý den dopřát alespoň 10 minut protahování. To je velmi důležité, zejména pokud máte sedavé zaměstnání, neboť v takovém případě vaše kosti i klouby trpí. Stačí však kdykoliv během rána či dopoledne provést tyto jednoduché cviky a problémy budou pryč. Jejich pravidelné provádění však nabízí více výhod, říká doktor Daniel Bubnis.

Pravidelné protahování nabízí slibné benefity

Pravidelným protahováním dosáhnete následujících výsledků:

  • Bude se vám lépe spát.
  • Budete mít pocit, jako byste se znovu narodili.
  • Nebudete se cítit tolik unavení.
  • Zcela zapomenete na bolesti zad.
  • Zvýšíte svou produktivitu v práci.
  • Zlepšíte svou fyzickou koordinaci.
  • Nebude vás trápit žádný stres.
  • Během zimy se budete cítit v teple.

Protahování do strany

Sedněte si na podložku, natáhněte pravou nohu do strany, pokrčte levou nohu v koleni a zatlačte ji do vnitřní strany stehna pravé nohy. Poté natáhněte tělo do strany a uchopte pravou nohu oběma rukama – měli byste pociťovat plutí. Držte tuto pozici po dobu jedné minuty a poté ji opakujte na druhou stranu.

Pozice kobry

Lehněte si čelem dopředu s nohama nataženýma u sebe. Ruce si položte vedle ramenou a při výdechu jemně tlačte hrudník nahoru – jako byste dělali kobru. V tuto chvíli byste měli cítit příjemné protažení v oblasti beder. Držte tuto pozici po dobu 2 minut.

Poloha psa směřujícího dolů

Postavte se na špičky a opřete se rukama o zem, jako by vaše tělo tvořilo se zemí trojúhelník. Poté začněte tlačit do rukou a napněte lýtka – bedra však držte v rovině s hlavou. Měli byste cítit protažení v oblasti hrudníku, ramen a především nohou. Držte tuto pozici po dobu 2 minut.

cvičení jóga
Fotografie: Pixabay

Rotace zad

Sedněte si na zem, ohněte levou nohu a položte přes ni koleno pravé nohy. Poté se levou rukou zapřete o pravé koleno, pravou ruku si položte za záda a začněte se vytáčet doprava s narovnanou páteří a hlavou. Zhluboka dýchejte a postupujte velmi jemně a pomalu. Procvičování těchto jednoduchých cviků vám pomůže udržet svaly v kondici a podpoří držení vašeho těla.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]