Tip na zdravý dárkový balíček

Přemýšlíte jak a čím obdařit člověka vyznávajícího zdravý životní styl? Není nic lepšího než mu připravit dárkový balíček složený z mnoha pochoutek, které jsou nejen chutné, ale navíc i zdravé. Pokud zrovna toto není vaše parketa, poradíme, co by takový balíček mohl obsahovat. Hodí se jak pro nějakého rodinného příslušníka, přátelé, ale i kolegy z práce.

Dárkové koše (balíčky) patřily, patří a patřit budou k vděčným dárkům, kterými nikdo nepohrdne. Většinou obsahují vybrané dobroty. Někdo si zdravé pochoutky kupuje pravidelně, ale jiný jen občas a ještě lépe, když je dostane. Takový balíček můžete koupit hotový nebo si jej sami připravit. Druhá varianta je lepší, protože koupíte jen to, co sami chcete. Co například do takového balíčku vložit?

Oříšky a semínka

Dnes se nabízí nepřeberné množství oříšků a semínek. Mohou být přírodní (neochucené), což je ideální varianta do zdravého balíčku, ale i pražené, solené nebo máčené v čokoládě. Stejně tak i různá semínka. Do balíčku tedy přidejte oříšky, semínka a klidně i strouhaný kokos či balené plátky kokosu.

Rostlinné oleje

Ve špíži zdravě se stravujícího člověka určitě nechybí nějaké ty rostlinné oleje. Nejčastěji je to olivový, kokosový, avokádový, ale koupit můžete samozřejmě i jiný. Rostlinný olej je tedy bezesporu další zdravou potravinou do takového balíčku.

Sušené ovoce

Sušené ovoce můžete koupit samostatně, ať už goji berries, banány, fíky, datle, brusinky, mango a další. Případně mix sušeného ovoce. Přidat můžete i sypaný ovocný čaj.

Kvalitní čokoláda a kakao

Co by v takovém balíčku nemělo rozhodně chybět, je kvalitní hořká čokoláda nad 75 %. Hořká čokoláda má mnoho zdravotních bonusů a stejně tak kvalitní kakao. Těmito potravinami určitě nikdo nepohrdne.

Konzerva

Pokud budete do balíčku vkládat i konzervu, pak určitě tresčí játra nebo tuňáka. Koupit paštiku v sebelepším obalu by bylo zcela mimo mísu. Pokud se jedná o balíček plný zdravých dobrot, pak jedině konzerva s něčím hodně zdravým.

Alkohol

Není pravdou, že zdravě stravující se lidé nepijí žádný alkohol, ale opět musí jít o kvalitku. Vyberte nějaké dobré, kvalitní červené víno a budete mít balíček jako lusk. Když se to s alkoholem nepřehání, může mít i zdravotní bonusy. Tak například červené víno podporuje zdraví srdce.

Obrázek: pixabay.com