Tento geniální přírodní elixír spolehlivě vyřeší vaše problémy s nespavostí. Stačí jedna lžička

Fotografie: HomeMaker / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Kvalitní spánek je nezbytný pro naše fyzické i duševní zdraví, ale mnoho lidí má velký problém večer vůbec usnout. Několik drobností vám může pomoci.

Rychlé usínání může být pro mnoho lidí výzvou, ať už kvůli stresu, nevhodnému životnímu stylu nebo nepravidelným spánkovým návykům. Kvalitní spánek je však nezbytný pro naše fyzické i duševní zdraví, jak uvádí web Healthline. Pokud trávíte večery převalováním se v posteli a marným čekáním na spánek, nejste v tom sami. Níže vám přinášíme osvědčené tipy a rady, jak rychleji usnout a probudit se ráno svěží a odpočatí.

Kokosový olej a med

Možná jste slyšeli o rozšířeném mýtu, že si lze zvyknout na nedostatek spánku. I když si na to můžete zvyknout, nelze se vyhnout negativním důsledkům. Můžete si myslet, že vám stačí pár hodin spánku, ale vaše tělo s tím nebude nikdy souhlasit a vrátí vám to i s úroky.

Pamatujte, že dostatek kvalitního spánku je nezbytný pro vaše duševní i fyzické zdraví, bezpečnost a kvalitu života, jak uvádí odborná společnost National Heart, Lung, and Blood Institute. Také na našem webu ZdravéStravování si můžete přečíst článek o tom, jaké následky má nedostatečný spánek na fyzické i psychické zdraví.

Žena se v posteli drží za hlavu
Fotografie: Freepik

Jedním z účinných přípravků na podporu lepšího spánku je směs složená z ¼ lžičky medu, ⅛ lžičky mořské soli a 1 lžíce kokosového oleje. Tyto ingredience společně uvolňují nervy a zklidňují celé tělo, a navíc snižují hladinu stresového hormonu kortizolu, který se podílí na vzniku nespavosti.

Díky snadným cvikům lze snadno zhubnout z pohodlí domova. Pomůže i jóga a lehké činky

Příprava a použití

Smíchejte kokosový olej a med v malé misce, poté přidejte mořskou sůl. Vše dobře promíchejte a vezměte si z této směsi jednu lžíci, poté vypijte sklenici vody. Druhá verze konzumace je taková, že kokosový olej a med můžete sníst i samostatně, poté vypijte sklenici vody, ve které je rozpuštěné malé množství soli.

Chuti na sladké se bát nemusíte, protože med nezvyšuje hladinu krevního cukru. Naopak nám pomáhá dříve usnout a zároveň snižuje hladinu hormonů, které nám brání usnout.

Sklenice s medem
Fotografie: Freepik

Další tipy pro rychlejší usínání

Internista Nick Villalobos sdělil, že dodržování těchto tipů vám může pomoci rychleji usnout a zlepšit kvalitu vašeho spánku. Pamatujte, že každý člověk je jiný a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Experimentujte s různými metodami a najděte si ty, které vám nejlépe vyhovují.

  • Vytvořte si pravidelný spánkový režim
  • Omezte modré světlo před spaním
  • Vytvořte si relaxační rituál před spaním
  • Optimalizujte prostředí v ložnici
  • Omezte kofein a těžká jídla
  • Cvičení během dne
  • Zkuste techniky dýchání a relaxace
  • Zapisujte si myšlenky
  • Omezte krátké spánky přes den
  • Zvažte použití přírodních doplňků

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]