Pravidelná konzumace medu má pozitivní vliv na cholesterol, hubnutí a zdraví srdce

Sice se říká, že sladké bychom měli spíše vynechat, existuje ale jedna výjimka, a tou je med. Ten patří k vůbec tomu nejzdravějšímu, co nám příroda nabízí. Není tedy důvod si jej zbytečně odpírat a s klidem si jej můžete dopřát klidně každý den. Do kaší, do buchet, do jogurtu nebo prostě jen tak na chuť – lžíce medu denně totiž s vaším těle dokáže udělat divy.

Čistější a zdravější pleť

Možná jste už někde narazili na recepty na domácí pleťové masky, které obsahují právě med. Rozhodně to není náhoda. Ale výrazně lepší účinky bude med mít, pokud jej budete konzumovat, nikoliv si jej jen mazat na pokožku. Med má úžasné hojivé a protizánětlivé účinky, které dokáží výrazně urychlit regenerační procesy v pokožce a zbavit vás nepříjemných obtíží spojených s akné nebo různými ekzémy. Med obsahuje také aminokyseliny, které podporují obnovu tkání a zaručují jejich pevnost, takže pleť je vyživená a působí mimořádně mladistvě.

Zdravá hmotnost

Pokud se snažíte hubnout, každý odborník vám doporučí vynechat cukry. U medu si ale dělat obavy nemusíte. Pokud jej budete konzumovat v rozumném množství, nemůže vaší dietě uškodit. Naopak vás příjemně zasytí, dodá vašim pokrmům tu správnou chuť a urychluje metabolismus.

Fotografie: Pixabay

Nízký cholesterol

Zvýšená hladina škodlivého LDL cholesterolu bohužel může zavinit řadu vážných onemocnění. Sami byste ale byli překvapeni, kolik procent české populace trpí zvýšenou hladinu tohoto typu cholesterolu. Je to bohužel skoro běžný problém, jelikož náš životní styl většinou není úplně ideální. Nicméně podle studií by mohl být právě med účinným pomocníkem proti LDL cholesterolu. Je jasné, že léky a změnu životosprávy rozhodně nemůže nahradit, ale rozhodně může zvýšit účinek těchto opatření a vám pomoci cítit se lépe.

Silné a zdravé srdce

Velkou výhodou medu je, že obsahuje flavonoidy, což jsou velmi silné antioxidanty. Právě ty, které v něm najdeme, dokáží snížit riziko srdečních onemocnění. Je dobré konzumovat med jako prevenci, nikoliv jako poslední záchranu, když už vám lékař diagnostikuje nějaký problém.

Fotografie: Pixabay

Lepší paměť

Naše strava ovlivňuje i kondici našeho mozku a schopnosti naší paměti. Měli bychom na to myslet nejen před velkými zkouškami. Med patří k těm potravinám, které mozek pozitivně stimulují a dodávají mu nutné živiny. Chrání také před rizikem cévní mozkové příhody, a to především díky své schopnosti posilovat cévy a redukovat hladinu škodlivého cholesterolu.

Fotografie: Pixabay

Klidný spánek

Užít si klidný spánek je pro mnoho lidí nesplněný sen. Bojují s nespavostí, s nočním pocením nebo buzením a ráno se vůbec necítí odpočatí. Namísto převalování v posteli si uvařte heřmánkový čaj s medem a nechte si zdát ty nejhezčí sny. Med spustí produkci melatoninu a zaručuje, že budete spát jako miminko.

Úvodní Fotografie: Freepik