Med a voda jako první ranní nápoj, kterým prospějete svému organismu

Většina z nás vnímá med jen jako přírodní sladidlo, které se hodí tehdy, pokud nechcete používat přímo bílý rafinovaný cukr. Jenže jen málokdo ví, že med může být i účinný lék, který dokáže pomoci s celou řadou nepříjemných neduhů. Med má antibakteriální a antibiotické účinky. Obsahuje spoustu prospěšných bakterií mléčného kvašení, které dokáží bojovat s patogenními bakteriemi.

Toto zlatavé sladidlo také pomáhá léčit rány a zabraňuje jejich hnisání a mokvání. Díky vysokému obsahu cukru je také skvělým zdrojem energie, ale zároveň nezvyšuje pravděpodobnost vzniku cukrovky. Při správné aplikaci léčí i různá kožní onemocnění, včetně lupénky nebo lupů. Pomáhá proti kašli, podráždění hrdla, chřipce nebo nachlazení.

Zázračná medová voda

Už chápete, proč by měl být med součástí vaší každodenní rutiny? A nemusíte si jej jen mazat na chleba, skvělou službu vám udělá i v tzv. medové vodě. Ta slouží jako velmi silný bojovník proti mnoha nemocem. Co budete na výrobu tohoto produktu potřebovat?

  • 250 ml nevařené vody;
  • jedna lžička přírodního medu;

  • citron (nebo citronová šťáva) – nepovinný

Pijte ji denně

Postup je snadný. Do sklenice vlažné vody přidáme jednu čajovou lžičku medu, kterou pečlivě rozmícháme. Tímto získáme silný medový roztok, který je velmi léčivý. Do této směsi můžete na ochucení přidat i pár kapek citronu, které vodě dodají lepší chuť a také přidají nějaké ty vitamíny navíc, a to se v období chřipek a nachlazení velmi hodí. Takto snadno máte zázračný nápoj připravený.

Jak je užívat? Z preventivních důvodů je vhodné dopřát si vodu každý den ráno na lačný žaludek. Takto se medová voda velmi rychle dostane do střev, kde může snadno působit svými očistnými a detoxikačními vlivy. Pokud ji nechcete pít ráno, dá se pít i k večeru a není třeba se obávat, že byste v noci museli na toaletu – medová voda totiž zklidňuje ledviny. Tento malý zázrak lze ale užívat nejen vnitřně. Při aplikaci na pokožku dodá pleti větší jemnost, takže je výbornou kosmetickou pomůckou. Pomáhá při kožních defektech a poraněních, také je vhodná na lupénku nebo na oplachování vlasů při lupech.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]