Nejsilnější přírodní antibiotiku, které je možné namíchat z běžně dostupných surovin z obchodu. Vše za pár kaček

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste stále pochybovali, měli byste vědět, že česnek je opravdu kouzelná rostlina! Ve skutečnosti je to nejlepší přírodní antibiotikum, které existuje.

Ve směsi s medem, jenž je rovněž plný blahodárných účinků, je lék, který společně tvoří, bezkonkurenčně nejúčinnější. Podívejme se blíže na přednosti známého domácího léku z česneku a medu. Věděli jste, že každodenní konzumací česneku můžete využít jeho nesčetných výhod? Přestože se česnek často používá jako přísada při vaření kvůli své specifické chuti, je to především jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, která existují, říká lékařka Katherine Marengo.

Med s česnekem: zázrak od starověku

Med je vynikajícím přírodním lékem. Obsahuje antioxidanty a enzymy, za zmínku stojí také řada minerálů a vitamínů (hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek, draslík, vitamín B6, niacin, thiamin) a jejich výčet by mohl pokračovat. Med působí jak antimikrobiálně, tak antimikrobiálně. Může se používat k posílení energie a imunitního systému, ke zmírnění alergií, proti kašli a bolestem v krku, proti infekcím a jako prevence rakoviny. Stejně jako česnek je hojně využíván již od starověku.

Česnek se napříč staletími používá k léčbě nemocí a drobných potíží a je také součástí téměř všech potravin, které připravujeme. Římané ho používali při poruchách trávicího traktu a kloubních onemocněních, Číňané při poruchách trávení a dýchání. Obsahuje velké množství manganu, vápníku, fosforu, selenu, vitamínu B6 a vitamínu C. Může se používat ke snížení krevního tlaku, zlepšení kardiovaskulárního zdraví, snížení celkového cholesterolu, prevenci rakoviny a metabolismu železa.

Fotografie: Pixabay

Důležitou složkou, která je zodpovědná za kouzelné vlastnosti česneku, je alicin, jenž má antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky. Tato sloučenina je v česneku zachována pouze v syrovém stavu.

Kombinací medu a česneku se sníží intenzita česnekové chuti. Tímto způsobem se konzumace česneku ve větším množství stává snesitelnější. Obě složky mohou účinně udržovat imunitní systém v nejlepší kondici. Zde jsou některé z výhod směsi medu a česneku:

  • Vyživuje pleť – Když začnete do svého každodenního jídelníčku zařazovat česnek s medem, vaše mdlá pleť se promění v jemnou a vyživenou. Tato směs omlazuje pleť a dodává jí trvalý lesk.
  • Léčí nachlazení a alergie – antibakteriální vlastnosti této směsi vyléčí nachlazení a alergie během několika dní.
  • Pomáhá posilovat imunitu.
  • Řídí hladinu cholesterolu.
  • Pomáhá snižovat riziko infarktu.

Recept na sirup

Připravit si sirup z česneku a medu je velmi snadné. Česnek má nejvíce léčivých účinků, pokud se konzumuje syrový. Vařením nebo smažením se totiž ničí alicin, účinná a baktericidní chemická sloučenina, která medu dodává charakteristickou vůni.

Fotografie: Freepik

K výrobě elixíru bude potřebovat pouze 2 stroužky česneku a 1 lžíci medu. Stroužky česneku nasekejte nebo rozdrťte v nádobě a přidejte med. Abyste dosáhli výše popsaných výsledků, musíte tento lék konzumovat každé ráno nalačno po dobu 7 dnů. Po dvoutýdenní pauze zopakujte.

Zdroj: Healthline