Díky snadným cvikům lze snadno zhubnout z pohodlí domova. Pomůže i jóga a lehké činky

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí přebytečné kilogramy, nemusíte nutně spěchat do posilovny a utrácet za drahé trenéry. Skvěle vám postačí tato domácí cvičení.

Přebytečné kilogramy můžete shodit velmi snadno, a to prostřednictvím jednoduchých domácích cvičení. Není totiž vždy nutné držet drastické diety a zbytečně se trápit v posilovně, což navíc stojí plno peněz. Jakmile je pak dostanete do rutiny, budete na sobě moci začít poznávat velmi příjemné změny. Samozřejmě je však také dle lékařky Peggy Pletcher důležité zaměřit se na zdravé stravování a kvalitní spánek.

Cvičení, která vám pomohou zhubnout přebytečná kila

Pokud se chcete zbavit přebytečných kilogramů co nejrychleji, bude nejlepší, když se zaměříte na trénink alespoň třikrát či čtyřikrát do týdne, radí doktorka Pletcher. Tímto způsobem si tělo zvykne na pravidelný režim a půjde mu snáze shazovat uložené tuky. Co se týče délky tréninku, můžete začít pozvolna, například po dvaceti minutách. Jakmile poté ucítíte, že už je čas začít makat více intenzivně, můžete tento čas začít prodlužovat.

Velmi dobře se podle serveru Healthline osvědčila zejména aerobní cvičení, která pomáhají zrychlovat tep a podporují kardiovaskulární systém. Jedná se například o běhání, plavání nebo také jízdu na kole, jogging, jógu a další. Většina těchto sportů má navíc velmi dobrý vliv na vaše psychické zdraví, tudíž vám pomůže zlepšit funkce, jako je paměť či koncentrace. Pozitivní změny navíc poznáte již během prvního dne.

Oblasti těla, kde nejvíce přibíráte, jsou klíčem k odhalení příčiny. Přizpůsobte jí metodu hubnutí

Skvěle pomůže i jóga a činky

Cvičit doma můžete i s činkami, a to již od jednoho kilogramu, zmiňuje certifikovaný trenér Jake Tipane. Ze začátku to navíc pro vás bude tak akorát a zaměstnat s nimi můžete naprosto celé tělo. Jejich pravidelným používáním navíc posílíte různé části těla a je možné, že budou i více vyrýsované. Níže se můžete podívat na zajímavé video, kde je cviků zobrazených více.

Velmi dobře se pak také osvědčila samotná jóga, která slouží spíše k protažení a uvolnění těla, ale dokáže vám taktéž pomoci odstranit tukové zásoby, radí certifikovaná instruktorka jógy Courtney Sullivan. Je ovšem důležité brát na vědomí, že to nepůjde tak rychle jako u předchozích variant. Přesto ji však doporučuje mnoho odborníků, a jak jsme již dříve uváděli na ZdravémStravování, cviky pomohou i s bolestí sedacího nervu a dalšími nepříjemnými problémy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]