Problémy s migrénou může vyřešit zařazení určitých potravin do jídelníčku

Bolí vás hlava? To se občas stává každému. Ale pokud během bolesti nejen pociťujete palčivé bodání v hlavě, ale také vám bývá špatně od žaludku a v podstatě nejste schopni žádné činnosti, pak jde již o migrénu. Jde o onemocnění, které je nutné konzultovat s lékařem a pokusit se najít příčinu těchto potíží. Silné bolesti hlavy často způsobuje i nevhodné jídlo v kombinaci s nedostatečným pitným režimem. Některé potraviny naopak mohou před migrénou ochránit.

Ryby

Omega 3 mastné kyseliny snižují produkci prostaglandinů, které bývají častou příčinou bolestí hlavy a zánětů. Proto je vhodné do jídelníčku zařadit potraviny, které jsou na omega 3 mastné kyseliny bohaté. Patří k nim hlavně ryby, jako jsou sardinky, ančovičky, pstruh, makrela, tuňák, sleď, mečoun a zejména pak losos.

Avokádo

Toto velmi chutné a oblíbené ovoce, které se v posledních letech stalo velmi populární, je typické především svým obsahem luteinu a zeaxantinu. Tyto látky dokáží zahnat i velkou bolest hlavy. Když vás tedy přepadne migréna, sáhněte po avokádové pomazánce nebo o smoothie.

Jogurt

Podle výzkumů je právě tento mléčný výrobek skvělým zdrojem riboflavinu a vitamínu B6. Pokud se chcete před vypuknutím migrény účinně ochránit, sáhněte hned ráno po jogurtu a vaše šance na pohodový den se výrazně zlepší.

Oříšky a semínka

Dalším cenným zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou semínka a oříšky. Zaměřte se na lněné semínko, vlašské ořechy, mandle, lískové oříšky, konopná a chia semínka, která jsou na omega 3 nejbohatší. Snižuje riziko migrén, posiluje také srdce, cévy, klouby a mozek.

A malý bonus na závěr. Pokud přijde silná ataka migrény, smíchejte trochu skořice s vodou a vytvořte pastu, kterou poté aplikujte na spánky a střed čela. Bolest by měla během několika minut ustoupit, anebo by se bolest alespoň měla zmírnit.


Řekněte ostatním, co si myslíte