Podceňovat jeho zdravotní benefity je ta největší chyba. Avokádo obsahuje pozitivní aktivní látky

Fotografie: കാക്കര / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Avokádo je úžasná potravina plná zdravých sloučenin, které podporují lidské zdraví a pomohou vás ochránit před řadou onemocnění. Stačí ho začít jíst pravidelně.

Avokádo patří mezi nejzdravější potraviny na trhu. Lze ho připravit na mnoho způsobů, hodí se téměř ke každému pokrmu, a navíc obsahuje řadu zdravých sloučenin. Právě díky jeho užitečným látkám nabízí podle webu Podaj řadu benefitů pro lidské tělo, a to včetně podpory krevního oběhu a snadnějšího hubnutí. Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku a změnu budete moci rozpoznat již po pár dnech.

Snadnější hubnutí a stabilizace krevního tlaku

Avokádo je i přes svůj vysoký obsah tuků ideální potravinou pro hubnutí. Jedná se totiž o kvalitní mastné kyseliny, které podporují rychlost metabolismu a spalování, díky čemuž vám pomohou rychleji dosáhnout vysněné postavy. Stačí sníst půlku této lahodné potraviny k večeři a změnu poznáte již po několika týdnech. Kromě toho tímto způsobem také skvěle normalizujete svůj krevní tlak.

Nižší riziko srdečních chorob

Jak bylo zmíněno výše, tato skvělá potravina obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které snižují hladinu špatného cholesterolu a pomáhají stabilizovat krevní tlak. To znamená, že jeho pravidelná konzumace také výrazně snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění, včetně infarktu myokardu a selhání srdce. To vše díky obsaženým vitamínům a minerálům, především draslíku, který tvoří velký podíl avokáda.

Nabízí bohaté množství živin a zlepšuje jejich vstřebávání

Avokádo také podle webu Healthline obsahuje nespočet užitečných látek, které výrazně prospívají lidskému zdraví. Jeho pravidelná konzumace vám zajistí dostatek vitamínu C, K, E a B6, mědi, kyseliny listové a také zmiňovaného draslíku. Kromě toho je toto tropické ovoce plné vlákniny, která hraje důležitou roli ve zdraví trávicího systému a podporuje vstřebávání živin. Díky tomu vás ochrání před příznaky, jako je průjem nebo zácpa.

Efektivní dieta DASH uznávaná již od roku 1992: Kromě hubnutí pomáhá i značně snížit krevní tlak

avokádo
Fotografie: Pixabay

Ochrana před mnoha dalšími nemocemi

Kromě bohatého množství vitamínů a minerálů je avokádo také bohaté na antioxidanty, které chrání tělo před působením volných radikálů a mnoha dalšími nebezpečnými faktory – například čistí krevní oběh, se kterým vám dokážou pomoci i další triky, o nichž jsme se na webu ZdravéStravování nedávno zmiňovali. Stejně tak tato úžasná potravina skvěle chrání před cukrovkou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]