Potraviny, které pálí tuky – aneb zhubněte jídlem

Existují potraviny, které vám výrazně usnadní hubnutí. Samozřejmě nejde pouze o to, že budete jíst kvanta těchto potravin. Do zdravého hubnutí jen pro připomínku patří – zdravé stravování i pravidelný pohyb, ale zařazení těchto potravin do jídelníčku hubnutí urychlí a usnadní. I zdravé potraviny se mají jíst v rozumné míře, pamatujte na to.

Tuk uložený v oblasti břicha není nežádoucí pouze z estetického hlediska a proto, že je to dnes prostě takový trend – hubnout a jíst zdravě. Ale může způsobovat řadu zdravotních problémů. Například nežádoucí hormonální výkyvy v těle. Zdravá strava a pohyb je základ pěkného těla i lepšího zdraví.

Grapefruit

Grapefruit obsahuje velké množství vitamínu C, jež posiluje imunitní systém, zrychluje metabolismus a pomáhá z těla odvádět tuk. Obsahuje totiž „aminy“, které spalování tuků podporují. Navíc grapefruit zlepšuje prokrvení těla, což člověka nutí přirozeně vydat více energie. Díky své nahořklé chuti usměrňuje nezbedné chuťové pohárky, tudíž zahání chuť na sladké a dokonce i lehce zasytí.

Chilli papričky

Chilli papričky obsahují látku zvanou kapsaicin, která podporuje hubnutí tím, že zrychluje metabolismus. Ne každý však snese jejich štiplavou chuť. Stačí přidávat do jídel v rozumné míře.

 

Jablíčka

Ano i jablka pomáhají s hubnutím. Uvolňují totiž tuky z buněk. Mimo jiné obsahují vitamíny, antioxidanty, vlákninu – čistí střeva.

Skořice

Zařazení skořice do svého jídelníčku vám pomůže regulovat hladinu cholesterolu v krvi. Chalkový polymer, který je ve skořici obsažen zrychluje metabolismus cukrů, stává se tak i výtečným pomocníkem diabetiků. Se skořicí se to však nemá přehánět. Stačí 1 maximálně 4 gramy denně.

Mléčné výrobky

Zde se vyplatí vybírat kvalitní výrobky, které obsahují vápník. Právě ten naše tělo potřebuje. Bez něj by se v organismu uvolňoval kalcitriol – hormon, který pomáhá ukládat tuk. A to je přesně to, co nechceme.

Avokádo

Příklad toho, že i tuky pomáhají hubnout. Toto krémovité hutné ovoce obsahuje mononenasycené kyseliny, které potlačují pocit hladu a pomáhají s hubnutím především v oblasti břicha. Mimo to snižují riziko vzniku kardiovaskulárních chorob tím, že upravují poměr tuků v těle. Snižují ten špatný (LDL cholesterol) a zvyšují ten hodný (HDL cholesterol).

Obrázek: pixabay.com