Přírodní produkty, které pomáhají spálit přebytečné tuky v těle

Trápí vás přebytečné tuky v těle? Nelíbí se vám vaše postava a žádné diety nezabírají? Pak zkuste do svého jídelníčku zakomponovat přírodní spalovače tukových zásob. Když k tomu ještě přidáte pravidelná pohyb, budete mít postavu jako ze žurnálu. Jaké produkty tedy preferovat?

Přírodní spalovače tuků

Vyzkoušejte zakomponovat do svého života tyto látky:

  • Kofein: je obsažen zejména v kávě. Dokáže zrychlit metabolické procesy a tím podpoří i odbourávání tuků.
  • Kapsaicin: je obsažen v chilli papričkách. Milovníci pálivého tedy zajásají. Kapsaicin zlepší metabolismus, prokrvení, potlačí chuť k jídlu, dodá pocit sytosti a také budete mít více energie.
  • Karnitin: často je součástí doplňku stravy. Podporuje transport tuků do tkání, kde jsou oxidovány a přeměněny na energii.
  • Chrom: také dostupný zejména v doplňcích stravy. Zajistí dobrý nárůst svalové hmoty při sportu a přispěje k ubývání tukových zásob.
Fotografie: Pixabay

Další přírodní spalovače tuků

Velmi efektivní je na hubnutí i kambodžská garcinia. Ta obsahuje kyselinu hydroxylimonovou, který blokuje přeměnu glukózy na tuk. Kromě jiného zvyšuje i produkci serotoninu a potlačuje chuť k jídlu. Oblíbeným přírodním spalovačem tuků je i zelený čaj a jeho extrakt. Ten podporuje oxidaci tuků a urychluje metabolismus.

Fotografie: Pixabay

Možná znáte také guarovou gumu, což je vláknina, která dodává na dlouhou dobu pocit sytosti, pomáhá kontrolovat chuť k jídlu a zlepšuje celkově trávení.

Kdy je nejvhodnější spalovače tuků konzumovat?

V případě, že je vaší jedinou pohybovou aktivitou procházka, konzumujte spalovače tuků ideálně v dopoledních hodinách. Obecně je nejlepší si tyto produkty dopřávat hned na začátku dne, například v rámci snídaně.

Nezapomeňte však, že pouze spalovače tuků nemohou odvést kvalitní práci, co se týká redukce hmotnosti. Důležitá je i celková změna vašeho jídelníčku, v kterém by měly dominovat zdravé potraviny, jako je zelenina, ovoce, libová masa, ořechy, obilniny a podobně.

Co se týká vaření, preferujte před smažením, grilováním a pečením spíš dušení a vaření. Podstatné je rovněž dodržovat pitný režim. Vhodné jsou k pití při hubnutí zeleninové šťávy, bylinkové čaje (máta, meduňka, heřmánek, šalvěj) a především pak čistá voda. Vypít byste měli alespoň dva až tři litry tekutin za celý den.

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]