Umixujte si elixír na hubnutí z grapefruitu

Máte na něco chuť, ale čokoláda pro vás není nejvhodnější, protože se snažíte zhubnout do plavek? Vyzkoušejte recept, který vám pomůže spálit až 50% kalorií jídla, které sníte! Je rychlý, snadný, chutný a po jeho konzumaci nebudete mít žádné výčitky.

Hlavní ingredience

Tou nejzákladnější ingrediencí je grapefruit. Grapefruit je vynikající prostředek, kterým se dá bojovat proti stovkám kmenů bakterií, virů, bojuje taky proti plísním a parazitům v organismu. Navíc podporuje příznivě imunitní systém, a to díky vitaminu C, na který je bohatý. Dalšími vitamíny jsou například vitamin K, který je nezbytný pro správné srážení krve, a také vitamin B1, který je známou složkou piva – jde o kvasnice. Ten má příznivé účinky na nervový systém.

Kromě grapefruitu neboli grepu, však bude potřeba ještě med.

Jak na to

Jeden velký grapefruit oloupejte a dužinu spolu s jednou lžící medu rozmixujte, dokud nevznikne hladká hmota.

Tento vzniklý elixír poté užívejte například po obědě (zhruba 20 minut po jídle) – pomůže vám spálit zhruba polovinu kalorií, které obsahoval váš oběd. Má to dobrý vliv na vysoký krevní tlak a tak i na onemocnění srdce a cév.

Další plusy

Elixír obsahuje pektin a lykopen. Lykopen bojuje proti škodlivým látkám v lidském těle, pektin potom pomáhá vylučovat přebytky špatného cholesterolu.

Špatný cholesterol, LDL cholesterol, má tendenci usazovat se na stěnách arterií a tak se snižuje jejich vnitřní průměr – tím pádem i průtok krve. Krev se při takových změnách může srážet. Jestliže se pak sražená krev dostane do této zúžené tepny, ucpe ji a může dojít k infarktu či mrtvici.

Grapefruit každý den!

Je dokázáno, že pravidelnou konzumací grapefruitů by se u lidí snížil až o 15 %  již zmíněný špatný cholesterol a také by se snížily triglyceridy (asi o 27 %). Jde o tuky v krvi, které při jejich zvýšené hladině v krvi zapříčiňují srdeční onemocnění. Pravidelné požívání grepu navíc snižuje hladinu inzulínu a pomáhá metabolismu pracovat v normě.

Fotografie: flickr