Stravovací návyky, které brání dostatečně rychlému hubnutí

Fotografie: Freepik

Začátek jara nutí většinu lidí přemýšlet o své postavě, se kterou spousta z nás není nikdy spokojená. Než se uchýlíte k změně životního stylu, měli byste si přečíst správné stravovací návyky.

Odborníci na výživu poradí, čeho se vyvarovat a jak hubnutí podpořit zdravými kroky, abyste se nemuseli trápit hlady, ale kilogramy šly i tak dolů. Nechcete být nemocní, ale štíhlí, plní energie, a hlavně se líbit sami sobě.

Fotografie: Freepik

Chcete-li tělo připravit na celý den, dejte mu kvalitní snídani

Snídaně by se ale neměla skládat z bílého pečiva nebo kávy či čaje. Měla by být bohatá na bílkoviny a sacharidy, jedině tak bude tělo schopné vydržet celé dopoledne až do dalšího jídla, aniž byste cítili hlad nebo chuť na něco sladkého.

Odstranění cukru je základním krokem u každé diety. Když si přestanete dávat cukr do kávy nebo čaje, brzy uvidíte jasné výsledky. A přitom stačí tak málo. V průběhu času si na neslazený nápoj zvyknete, zejména pokud si dáte oblíbený čaj, kterého se rozhodně nechcete vzdát.

Mnoho lidí se přejídá, pokud jsou smutní nebo ve stresu. Je velmi snadné sáhnout po čokoládové tyčince nebo zmrzlině, pokud se vám nedaří v práci nebo vás opustil partner. Tento zlozvyk můžete nahradit cvičením. Pokud nemáte sílu na sport, dejte si místo cukru svačinu plnou ovoce a zeleniny.

Fotografie: Freepik

Nedávejte si sladkosti před hlavním jídlem a jezte i před spaním

Chléb je vysokým přísunem kalorií, ale nemusíte se ho vzdávat. Stačí jíst jeho zdravější varianty, nebo ho můžete nahradit zeleninou, ve které najdete také sacharidy, ale mimo nich také mnoho vitaminů a minerálu, které vás zasytí. Špatným zvykem je podávání sladkostí před jídlem. Dezert vám sice poskytne energii, ale za krátkou dobu už budete mít znovu hlad. Pokud si dáte vydatný a vyvážený oběd, chuť na sladké vás přejde.

Když má člověk zpoždění, snažíte se najíst co nejrychleji nebo se nenajíte vůbec. Obě varianty jsou špatné. Po doběhnutí do kanceláře do sebe necpěte jídlo co nejrychleji to jde. Mozek neumí kontrolovat obsah kalorií ve straně a taková rychlá svačina přinese jen kalorie navíc. Každý den si udělejte čas na oběd a vychutnejte si ho.

Pokud máte vydatnou večeři, která by se ale měla skládat z potravin, které nejsou těžké na žaludek, nechoďte hned spát. Poslední jídlo si dejte dvě až tři hodiny předtím, než půjdete spát. Pokud bude žaludek plný, zpomalí se metabolické procesy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]