Japonská masáž obličeje: Rychlá a snadná metoda, jak se zbavit vrásek

Fotografie: Freepik

Vrásky se týkají každého z nás. Jedním ze způsobů, jak se jich bez zbytečných výdajů zbavit, je japonská masáž. Ta pomáhá napínat svaly a pomáhá před ochabnutím pokožky.

S tím, jak stárneme, bohužel i naše pokožka ztrácí svou pevnost. To se projevuje vznikem vrásek. Odstranění vrásek ale nemusí být nákladná metoda! Postačí vám vlastní ruce a jakýkoli krém. Ten zajistí, že vaše prsty budou po pokožce klouzat, namísto toho, aby ji třely. Nemusí to být nutně krémy proti vráskám, i když neuškodí, pokud je použijete. Vhodné jsou také masážní olejíčky, vyhněte se ale pronikavým vůním, nebo takovým, které by mohly podráždit vaše oči. Taktéž by vám neměly být nepříjemné při vdechování.

Fotografie: Freepik

Jak často masírovat?

Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné svou pokožku masírovat alespoň dvakrát denně. Ráno, po probuzení, a večer, než půjdete spát. Je dobré, když se na sebe při masáži díváte do zrcadla. Masáž trvá dvě až tři minuty a výsledky jsou znatelné. Vždy si můžete vybrat tu část obličeje, která vás trápí nejvíce. Je ale vhodné postupně se zaměřit na celý obličej.

Jak provést masáž?

Začněte tak, že si podél linie brady směrem k ušnímu lalůčku nanesete drobné tečky krému. Ty pak jemnými tahy rukou od brady až za ušní lalůček – podél kosti čelisti. Nepoužívejte pouze konečky prstů, ale celé prsty a vždy veďte pohyb směrem k lalůčku, nikoli obráceně. Poté můžete vést své prsty od oblasti pod lalůčkem po krku směrem dolů – opět pouze seshora dolů.

Nyní si znovu připravte krém, který nanesete v tečkách v linii od brady směrem k lícní kosti. Tuto křivku opište pouze několikrát, a to směrem k lícní kosti, kde prsty přidržíte tvář směrem nahoru po dobu asi deseti vteřin. Pak dokončete pohyb až ke spánku.

Nezapomeňte na okolí očí

Okolo očí je kůže extrémně tenká. Zde opět naneste krém pod očima (tam, kde se obvykle tvoří kruhy pod očima) a tuto oblast masírujte konečky prstů – směrem ven z obličeje.

Zdroj: Women’s Health

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]