Jednoduché domácí cviky, které posílí vaše tělo a zároveň pomohou s hubnutím

Fotografie: Freepik

Abyste se dostali co nejdříve do kondice, nemusíte hned utrácet vysoké částky za vstup do posilovny. Cviky můžete provádět i v domácím prostředí, a to jak se svou vlastní vahou, tak i s různými pomůckami, jako jsou činky, gymnastický míč, švihadlo, nebo posilovací guma. Nyní se můžete inspirovat těmito efektivními cviky s posilovací gumou, které doporučuje dlouholetá fitness trenérka.

Efektivní cviky na doma

S touto cvičební sestavou podpoříte své spalování a také tělo skvěle posílíte, opakujte každý cvik 12x až 15x ve třech sériích.

Cvik na zádové svaly: Výchozí poloha je ve stoje. Pravou nohou si pak nakročte vpřed, kolena pokrčte a chodidlo položte na posilovací gumu, kterou máte složenou na půl a položenou na podlaze. Následně chyťte její oba konce levou rukou a natáhněte. Mezitím gumu stále fixujte chodidlem pravé nohy. Při natažení gumy je ruka ohnutá v lokti a směřuje k břichu. Upozornění: vyvarujte se rotaci trupu. Při cviku je nutné mít záda v rovině.

Cvik na posílení zadní části stehen: výchozí poloha tohoto cviku je ve stoje a chodidlo pravé nohy je stále položené na posilovací gumě, jejíž konce držíte v levé ruce. Pak pokrčte levou nohu v koleni a zdvihněte ji před sebe. Švihem se následně předkloňte a udělejte jakousi piruetu s levou nohou nataženou vzadu. Upozornění: opěrná pravá noha by měla být mírně pokrčená v koleni.

Cvik na posílení hýžďových svalů: opět se postavte, natáhněte posilovací gumu a sešlápněte ji levým chodidlem asi v půlce. Jeden konec pevně svírejte v pravé ruce. Poté udělejte úkrok stranou. Levá noha je tedy natažená do strany a ta pravá pokrčená v koleni.

Cvik na posílení bicepsů: výchozí poloha je ve stoje, nohy máte rozkročené na úroveň pánve. Pod střed chodidel umístěte posilovací gumu a oběma rukama držte za její konce. Pak jen ruce pokrčené v loktech zdvihejte nahoru. Natahováním gumy posílíte svaly na pažích.

Posilování tricepsů a ramen

Tricepsy na pažích posílíte tak, že posilovací gumu sešlápnete ve stoje levou nohou a její konec uchopíte do pravé ruky. Tu následně natáhnete nad hlavu a pokrčíte v lokti za sebe.

Ramena procvičíte následovně: pravou nohou sešlápněte prostředek gumy a jděte do pokleku. Levá noha je tak pokrčená v koleni a pravá svírá pravý úhel. Ruce v pokleku rozpažte, a přitom gumu natáhněte.

Fotografie: Shutterstock

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]