Pravidelné pití vody s citronem má blahodárné účinky na tělo. Bohužel o nich více než 90% lidí neví

Fotografie: Freepik

S doporučením pití vlažné vody s přídavkem citronové šťávy na lačný žaludek je možné se setkat z mnoha různých směrů. Doporučuje jej i řada odborníků. Proč je tento trik tak opěvovaný? Zjistěte, v čem tkví jeho blahodárnost.

Hydratace, posílení imunity a podpora močového ústrojí

Voda spolu se šťávou z citronu přispívá k hydrataci organismu. Právě příjem tekutin by měl být v ranních hodinách vyšší, aby došlo ke snížení deficitu, k němuž došlo v průběhu noci. To však není vše. Vitamín C obsažený v citronové šťávě napomáhá k posílení imunitního systému, kyselina citronová se zase pyšní svými antibakteriálními a antivirovými účinky.

Konzumace vlažné vody s citronem dále napomáhá k lepšímu vstřebávání železa, které je pro naši obranyschopnost klíčové. Kromě vitamínu C je zde obsažen i vitamín B, fosfor nebo draslík. To vše přispívá k vyšší hladině energie.

Fotografie: Freepik

Tento nápoj má také silné diuretické vlastnosti – pročišťuje močové cesty, stimuluje produkci moči a díky svým antibakteriálním schopnostem snižuje množství škodlivých bakterií v rámci této oblasti těla.

Pro lepší pohodu, zdravější pleť i optimální váhu

Látky obsažené v těchto citrusových plodech přispívají také ke zvlhčení a pročištění lymfatického systému, čímž dochází k regulaci krevního tlaku. Draslík napomáhá ke kvalitnějšímu spánku, snižuje stres a podporuje celkovou duševní pohodu.

Ráno vypitá sklenice takto ochucené vody přispívá i k rozjasnění naší pokožky. Děje se tak díky její schopnosti stimulovat tvorbu nových krevních buněk, na základě čehož se pročišťuje krev.

Kromě dalších prospěšných složek obsahují citrony také pektiny, které snižují emoční chutě k jídlu a potlačují touhu po sladkém. Tímto nám poskytují lepší kontrolu nad konkrétním typem i množství zkonzumovaného jídla. Mimo to dochází k vyrovnávání hodnoty pH organismu.

Fotografie: Freepik

Proti infekcím a zápachu z úst

Silné antibakteriální a antivirové schopnosti, jež jsou tomuto žlutavému exotickému plodu vlastní, jsou zase důležitým prvkem prevence a léčby infekcí, bolesti v krku, angíny a podobných onemocnění.

Zařazení tohoto jednoduchého triku do ranní rutiny je prospěšné také v boji s nepříjemným dechem. K tomu dochází následkem postupného ničení bakterií, které tento zápach způsobují. Stimulována je tímto způsobem i tvorba slin, jež je rovněž důležitá.

Zdroj: Healthline


Řekněte ostatním, co si myslíte