Jediná látka v těchto potravinách způsobuje zbytečně rychlé stárnutí. Vyhněte se jí a pleť vám poděkuje

Fotografie: Freepik

Proces stárnutí je bohužel nezastavitelný, ovšem to neznamená, že ho nemůžete alespoň trochu zpomalit. To se vám povede pouze tak, že se pokusíte eliminovat základní faktory stárnutí.

Existují 2 hlavní viníci, kteří urychlují proces stárnutí pokožky – vystavení slunci a produkty pokročilé glykace (AGEs). AGE se tvoří, když se bílkoviny nebo tuky spojí s cukrem. I když je nemožné mít tyto faktory stárnutí 100% pod kontrolou, používání opalovacího krému a hlídání stravy může pomoci s tím, jak pokožku chránit, říká doktorka Katherine Marengo.

Nadměrné pití alkoholu

Kvůli nadměrné konzumaci alkoholických nápojů se na vašem obličeji objeví tmavé skvrny a vaše pokožka bude suchá a bez lesku. Také proto, že se pokožka očních víček stává citlivou, začnou se tvořit vrásky a hnědé skvrny. Jakmile se tedy tyto příznaky na vaší kůži objeví, doporučuje se co nejdříve zasáhnout. K tomu je nutné zdržet se alkoholických nápojů po dobu 3 týdnů. V případě potřeby zvolte suché víno bez cukru. Pokožku také hloubkově čistěte a dopřejte jí dostatek vlhkosti.

Příliš mnoho mléčných výrobků

Mléčné výrobky jsou sice bohaté na vápník a vitamíny, ale při nadměrné konzumaci mají negativní důsledky, protože pro dlouhodobé uchování mléka se přidávají tlumivé látky. Také kvalita mléka se může změnit v důsledku krmení, injekcí a hnojiv podávaných kravám. Pokud konzumujete hodně mléka, váš obličej zbledne a změní barvu, na bradě a obličeji se vám objeví pupínky a pod očima tmavé kruhy.

Potraviny s vysokým obsahem lepku

Konzumace velkého množství těchto druhů potravin způsobí, že se na vaší tváři vytvoří červené a tmavé skvrny. Jakmile k tomu dojde, pijte hodně vody a v budoucnu omezte spotřebu potravin s vysokým obsahem lepku.

druhy pečiva
Fotografie: Pexels

Vysoké množství sladkých potravin

Spotřeba vysokého množství sladkých potravin vám akorát tak způsobí vyrážku na zádech a hrudníku a samozřejmě svědění. Každého postihuje různě, takže příznaky mohou být více či méně odlišné. Také dochází ke změně chuti k jídlu a přibírání na váze v důsledku nepravidelné konzumace cukru.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]