Nápoj z ovoce a koření pomůže s detoxikací organismu

Možná i vy jste si někde přečetli, že zdraví lidé začínají svůj den vypitím sklenice vlažné vody, kde nechybí citron. Tedy šťáva z něho. Tento nápoj je doopravdy dobrý, dokáže například zrychlit metabolismus, posílit imunitní systém nebo detoxikovat organismus. Tato cesta určitě není špatná.  Existuje nápoj ještě účinnější, který si stejně jako citronovou vodu můžete připravit sami.

Grapefruit

Jde o nápoj skládající se z vody, grepové šťávy, zázvoru a skořice. Stačí jen těchto několik ingrediencí, které ale společně mají velkou sílu. Proč by nápoj měl obsahovat právě grep? Grepy patří mezi citrusy, které si ale mezi většinovou populací nenašly takovou oblibu jako třeba pomeranče. Je to ale velká škoda, najdeme v nich totiž velké množství různých zdraví prospěšných látek.

Mají především vysoký obsah vitaminu C, ale obsahují také vitamin B1, K či E. Dále je toto osvěžující ovoce bohaté také na minerály, zejména vápník, hořčík a draslík. Kromě toho jsou zásobárnou flavonoidů, které jsou známé svými antioxidačními účinky. Sice se možná trochu obtížněji loupou a mají mírně nahořklou chuť, ale to by vás od konzumace nemělo odradit.

Skořice a zázvor

Ke grepu pak ještě přidejte skořici a zázvor a máte vyhráno. Zázvor je dobře znám pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky. Je bohatý na řadu minerální látek jako je například hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek či draslík, ale také na vitaminy, například B1, B2, B3, C a E. Látky ve skořici jsou prospěšné především pro náš oběhový systém a trávení.

Co od konzumace tohoto nápoje můžete očekávat? Nápoj slibuje rychlé nastartování metabolismu, a proto významně pomáhá s hubnutím, především v problematické oblasti břicha. Dokáže také celkově detoxikovat organismus, čímž přispívá tak ke zlepšení stavu našich vlasů, nehtů a pokožky.

Nezanedbatelným benefitem pravidelného pití je také posílení imunitního systému. A konečně – jak tento nápoj připravit? Je to snadné. Budete potřebovat dva čerstvé grapefruity, ze kterých vymačkáte šťávu, jednu lžíci zázvorové šťávy, půl čajové lžičky skořice a půl šálku vlažné vody. Smíchejte a pijte každé ráno po dobu alespoň 12 dní.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]