Přírodní koktejl, který pomáhá v boji proti artritidě a zároveň tlumí nepříjemnou bolest

Bolesti kloubů mohou potrápit každého. Může k nim docházet z nejrůznějších příčin. Mezi ty nejčastější patří artritida, která se dá definovat jako zánětlivé kloubní onemocnění. Někteří lidé se mohou dokonce potýkat s autoimunitním onemocněním, které se nazývá revmatoidní artritida.

Mezi účinné metody léčby se řadí zejména podávání protizánětlivých analgetik, které pomohou bolesti utlumit. Pomoci však mohou i čistě přírodní produkty. Přinášíme vám tip na koktejl, který podpoří kloubní vitalitu.

Fotografie: Flickr

Artritida a její příčiny

Medicína rozlišuje až 100 typů artritidy. Kromě bolestivosti kloubů se artritidy projevují i ztuhlostí, otoky a omezením pohyblivosti obecně. Do skupiny těchto onemocnění také patří osteoartróza, juvenilní idiopatická artritida, spondyloartropatie, nebo systémový lupus erythemasosus.

Podstatná je včasná diagnostika a brzké zahájení léčby, aby nedošlo k rozsáhlým poškozením pohybového aparátu. Důležitý je i zdravý životní styl. Lidé s artritidou by tedy měli více sportovat, nebo alespoň chodit na procházky a vhodně se stravovat. Do jídelníčku je dobré zařadit více zeleniny a ovoce a omezit průmyslově vyráběné potraviny.

Fotografie: Pixabay

Síla přírody může ochránit kloubní aparát

S výhodou je konzumace zázvoru, česneku, ananasu, nebo lněného oleje. Všechny tyto potraviny prospějí kloubům po všech stránkách. Zmírní zánětlivý proces, vyživuje chrupavky a snižuje i bolestivost

Fotografie: Pxhere

Skvěle pomůže i několikadenní kúra s přírodním koktejlem, který připravíte z dvou kusů mrkví, dvou pomerančů (lze nahradit papájou, kiwi, nebo citronem), 250 miligramů mleté kurkumy a jednoho šálku vody (250 ml). Všechny druhy ovoce a zeleniny spolu očistěte a následně rozmixujte spolu s mletou kurkumou na smoothie, pak zřeďte sklenicí vody a popíjejte každý den ráno. Výsledky by měly být pozorovatelné zhruba za pět až šest dní.

Fotografie: Pxhere, Flickr

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]