Pití teplé vody s citronem na lačný žaludek má na lidský organismus blahodárné účinky. Pozitivní změny uvidíte během několik dní

Fotografie: Freepik

Věděli jste, že obyčejná teplá voda s citronem dokáže udělat s naším zdravím skutečné divy? Zkuste ji zařadit do svého pitného režimu a uvidíte, co se stane. Představíme vám několik příznivých skutečností, které s každodenním popíjením tohoto nápoje souvisí.

Jak si vodu s citronem připravit a jaké má účinky?

Nyní si tedy řekněme, jak si onu zázračnou vodu s citronem připravit. Je to vlastně velmi jednoduché. Ráno si převařte vodu a nechte ji zchladnout, aby byla příjemně teplá. Pak ji ochuťte šťávou z půlky citronu a pečlivě promíchejte. Nápoj po douškách vypijte ráno na lačný žaludek. A zde je několik výhod, které má popíjení tohoto drinku:

  • Snížení pH: i když je citronová šťáva kyselá, paradoxně nepřekyselí váš organismus. Právě naopak. Dokáže regulovat pH v těle.
  • Posílení imunitního systému: k tomu dochází z jednoho prostého důvodu, citronová šťáva obsahuje vysoké množství vitamínu C, který má významný vliv na obranyschopnost.
  • Pomoc s hubnutím: pokud chcete redukovat hmotnost, určitě citronový nápoj do svého pitného režimu zařaďte. Citron je totiž plný pektinové vlákniny, která dokonale kontroluje vaše chutě i pocit hladu.
Fotografie: Freepik
  • Podpoření trávení: citronová šťáva stimuluje produkci žluči, proto se váš metabolismus i trávení zlepší. Kromě jiného se sníží i kyselost vašeho žaludku a nebudete trpět zácpou.
  • Zlepšení funkce ledvin: citronový nápoj podpoří i funkci vašeho močového ústrojí. Dojde k správnému odvádění tekutin prostřednictvím močení a tím se očistí i organismus.
  • Vypnutí a ozdravení pokožky: když budete pravidelně ráno popíjet vodu s citronem, vylepší se i vzhled vaší pokožky. Ten podpoříte kromě jiného i dostatečným příjmem tekutin během dne.
  • Eliminace zápachu z úst: citron neutralizuje nepříjemný odér a také zabraňuje krvácení dásní.
Fotografie: Pixabay

Jak zařadit citron do jídelníčku?

Kromě výše uvedené citronové šťávy s vodou bude mít skvělé účinky pro vaše tělo i citron samotný. Když ho budete konzumovat čerstvý bez jakékoliv úpravy, nejspíš vám to nebude libé, protože je velmi kyselý. Poradíme vám tedy, jak tohle zdravé ovoce zařadit do svého jídelníčku:

  • Ryby a citrony si rozumí. Využijte tedy toho a pečte rybí maso společně s citrony. Nakrájejte tedy citron na plátky a vložte jej do vnitřní části vykuchané ryby. Také důkladně osolte, pokapejte citronovou šťávou ze všech stran a zapékejte v troubě anebo grilujte. Získáte tak svěží a lehký pokrm.
  • Citrony se budou hodit i do osvěžujících zeleninových salátů. Obzvlášť s listovým salátem bude dužina citronu skvělá.
  • Kuřecí maso na citronech si zamilujete: až vyzkoušíte rodině připravit proslulé kuře na citronech, budou se všichni oblizovat. Jen pozor: k vaření používejte výhradně bio citrony.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]