Jak si připravit protein 6x jinak

Pokud patříte mezi ty, kteří si připravují před nebo po tréninku protein, jistě mi dáte za pravdu, že jedno a totéž stále dokola se omrzí. Proto si mnoho lidí kupuje dvě až tři příchutě najednou, aby zamezili, že si protein zprotiví. Jestliže však máte pouze jednu příchuť, můžete si proteinovou svačinku připravit pokaždé jinak. Pevně věřím, že některé tipy vás osloví a necháte se inspirovat. Vždy samozřejmě vycházíme i z toho, jakou příchuť proteinu máme.

Protein do ochuceného mléka

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří příliš neřeší svou váhu. Hotové kupované mléka jsou mnohdy kalorickou bombou. Ale třeba najdete i takové, které na tom nejsou zase tak špatně. Vybírat je skutečně z čeho: čokoládové, banánové, vanilkové, jahodové.

Jogurtový protein

Stejně jako u výše uvedeného tipu i zde, zvolíte nějaký vámi oblíbený druh jogurtového mléka. Popřípadě obyčejný bílý jogurt a podle chuti dodáte ovoce či kakao.

Proteinové smoothie

Smoothie nemusím dlouze představovat, protože ho většina lidí moc dobře zná. Ovoce nebo zeleninu volíme samozřejmě podle příchuti proteinu. Klidně si můžete dát lístky máty, salátovou okurku, kiwi a ovocný či vanilkový protein. Fantazii se v tomto meze nekladou.

Vanilkové nebe s proteinem

Tento je můj oblíbený. Pokud nesnášíte čaj s mlékem tak tento tip ihned přeskočte. Vanilkový čaj necháme 3 minuty luhovat, trochu ho vychladíme a nalijeme do šejkru, kde přisypeme obvyklé množství proteinu. Zaštěrkáme a hotovo. Místo vanilkového čaje může být klasický černý čaj.

Tekutý proteinový zákusek

Ať už používáte vodu nebo mléko, základem je protein a další ingredience: mleté ořechy, kokos, chia semínka, ovesné vločky, kakao a další. Chutě můžete libovolně střídat a někdy klidně kombinovat společně. Třeba ořechy a kakao se v pohodě spolu snesou. Zahustit můžete tento tekutý zákusek místo vloček třeba tvarohem nebo banánem.

Ovocné proteinové potěšení

Tento způsob je velmi podobný, jako u smoothie. Jen s tím rozdílem, že místo celého ovoce použijete pouze ovocné šťávy. Jak bylo výše uvedeno, vycházíme z příchutě proteinu tak, aby se nám chutě nepřebíjely.

Fotografie: Whey Protein! Author: Kurt Thomas Hunt licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com