Čaj ze dvou složek podporuje spalování tuků. Připravit ho je opravdu snadné

Fotografie: Freepik

Bobkové listy dáváme hlavně do polévek a omáček, ale hodí se tak do čajů jako podpora při spalování tuků. Jestli jste v hubnutí uvízli na mrtvém bodě, čaj se skořicí a bobkovým listem rozhýbe metabolismus.

Bobkový list se používá pro své antioxidační a další léčivé vlastnosti, a může opravdu podpořit tělo v hubnutí. V kombinace se skořicí tvoří dokonalý pár pro výrobu čaje, jehož pomocí spálíte tuky a navíc si váhu dlouhodobě udržíte.

Ajurvéda je indická věda o józe

V ajurvédě je bobkový list známý jako silná léčivá bylina na zažívací a dýchací potíže. Je běžnou přísadou v tradičních indických jídlech a používá se k léčbě jiných onemocnění, jako jsou lupy nebo akné. Studie z dubna roku 2014 zjistila, že listy i plody bobkového listu indukují smrt rakovinotvorných buněk u modelů s rakovinou prsu. To z bobkového listu dělá slibný přírodní lék na rakovinu.

Bobkový list je plný antioxidantů, jako je vitamin C, pomáhá snižovat množství volných radikálů v těle a zlepšuje funkci imunitního systému. Pokud jde o hubnutí, bobkový list může pomoci z několika důvodů. Listy mají antifungální vlastnosti a eliminují přemnožení škodlivých bakterií. Jednou z nich je Candida, která ve střevě negativně ovlivňuje náš metabolismus a může způsobit přibývání na váze, únavu nebo zažívací problémy.

Bobkové listy také zlepšují trávení stimulací gastrointestinálního traktu. Pokud máme dostatek všech živin, tělo může zhubnout. Bobkový list zlepšuje vstřebávání těchto živin v těle a hubnutí pro vás bude snadnější. Navíc zlepšují hladinu cukru v krvi a snižují hladinu špatného cholesterolu.

Fotografie: Freepik

Společně s bobkovým listem použijte také skořici

Také skořice patří mezi koření, které vám pomůže zhubnout. Zlepšuje a stabilizuje hladinu cukru v krvi a stejně jako bobkový list snižuje špatný cholesterol. Je vedená jako druhý nejsilnější antioxidant ve skupině, které bylo celkem 26 druhů koření. A jak si takový čaj na podporu hubnutí udělat?

Prvně řekneme, že to nejlepší na čaji je, že kromě vody potřebujete jen dvě další přísady a navíc skvěle chutná. Můžete si ho osladit podle chuti – samozřejmě přírodními sladidly, která nenaruší hubnoucí proces. Mezi taková patří med nebo stévie. Rozhodně vynechte bílý cukr.

Na čaj budete potřebovat:

  • 3-5 bobkových listů
  • 1 tyčinku skořice nebo lžičku mleté
  • 4 hrnky vody
  • Sladidlo podle chuti

Je to velmi jednoduché. Uvařte vodu, přidejte bobkový list a skořici a nechte je vařit 10-20 minut. Poté přeceďte, přidejte sladidlo nebo ho úplně vynechte a můžete čaj vypít. Můžete ho pít dokonce i studený – v ledničce vydrží až jeden týden.

Fotografie: Freepik

Samotný čaj vás kilogramů navíc nezbaví

Nenechte se zmást, že stačí pití čaje a budete za několik dní lehčí o pár kilogramů. Čaj je pouze pomocnou berličkou, nejdůležitější je změnit celý životní styl, abyste se dostali na vysněnou váhu. Největším zlem pro zdravé tělo jsou cukry, sladkosti, nezdravé tuky, sacharidy a také nedostatek pohybu.

Říká se, že hubnutí dělá 80 % strava a pouze 20 % jídlo. Zaměřte se tedy nejdříve na svůj pravidelný příjem. Cvičení můžete zařadit po několika týdnech, a jen pomalým tempem. Posilování svalů je důležité, ale určitě nechte zpevnit to, co máte na těle navíc. Dopřejte si pravidelné snídaně, a jezte po 3 hodinách. Poslední jídlo by mělo být lehké, aby se vám dobře spalo a mělo by být 2-3 předtím, než ulehnete.

Jako první pohyb je dobré zařadit rychlé procházky, které postupem času můžete vyměnit za běh, který je teď v době pandemie velmi oblíbený, když jsou posilovny zavřené. Spousta lidí také cvičí doma jen pomocí vlastního těla nebo si můžete koupit rotoped či jinou pomůcku na cvičení.

Zdroj: FirstForWoman

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]