Jídlo v krabičce zachrání váš oběd

Znáte to. Nechcete pořád chodit do restaurace a fastfoodů na jídla. Chcete jíst zdravě a šetřit. Proto je ideální nosit si jídlo z domu. Pořád vám ale může dělat starosti, co si vlastně nachystat za jídlo?

Jídlo v krabičce

Pokud patříte k těm, kteří nechtějí utrácet za nezdravé jídlo, čtete dál. Čtěte dál i ve chvíli, kdy patříte ke skupině lidí, kteří jednoduše ani nemají čas na objednání si jídla nebo na to, aby si pro něj někam zašli. Když si nachystáte jídlo do krabičky už doma, můžete ho jíst při práci. Ušetříte čas i peníze a ještě se kvalitně najíte. Výhodou je, že některá jídla si můžete chystat večer, pokud to ráno nestíháte.

Těstovinový salát

Pojďme se už podívat na tipy, co si do krabičky nachystat. Jednou z možností je rychlý a lahodný těstovinový salát, který můžete jíst teplý i studený. Náš recept na výborný těstovinový salát zní: uvařte libovolnou dávku těstovin, nachystejte si jedno kuřecí prso a spoustu zeleniny. Kuřecí prso zpracujeme následovně – nakrájíme na kousíčky, které v misce pokapeme olejem, posolíme, opepříme a můžeme přidat například grilovací koření. Poté orestujeme na pánvičce. Kousky masa vmícháme do těstovin, do kterých nakrájíme i zeleninu. A je to!

Tortilly se šunkou

Dalším tipem na teplý i studený oběd (či svačinu) je tortilla. Nemusíte k ní nic složitého vařit. Stačí si vzít tortillu, namazat na ni například Lučinu, položit na to šunku, sýr a přidat můžete i zeleninu – ledový salát, rajčata, papriku. Poté tortillu zabalte do ruličky nebo složte tak, jak se vám to vleze do krabičky a jak se vám to bude pohodlně jíst.

Další alternativy

Rychlé jsou i sendviče, které jsou rozhodně zdravější, pokud si je uděláte sami doma, než když si je koupíte někde na nádraží. Pokud máte raději něco sladkého, doporučujeme rýžový nákyp, který je snadný a lahodný. Záleží jen na tom, co máte nejraději vy.

Zdroj: pixabay.com