Víte co jíst před spaním, abyste měli klidné spaní a čisté svědomí?

Mnohdy během dne toho moc nesníme, ale přijde večer a nevíme, co jíst dřív. Běda, jak proběhne v televizi reklama na jídlo. Trápit se večer hlady určitě nemá smysl, ale je vhodné si připravit takové potraviny, které neohrozí naší váhu.

A nejen to! Po některém jídle vám může být tak těžko, že se budete v posteli převalovat, jako kámen. Pokud už máme něco „baštit“ večer, nesmí to být těsně před spaním.

Jaké jídlo jíst večer?

Jestli máte chuť na sendvič, udělejte si ho z celozrnného chleba ( plátek má asi 50 kcal). Toto lehce stravitelné pečivo obsahuje hodně hořčíku, který má uklidňující účinky. Potřete ho nízkotučným tvarohem a dochuťte nasekanou pažitkou. Nemá moc kalorií, ale hodně bílkovin, které vám pomohou usnout. To vše jen v případě, že se nesnažíte zhubnout, ale udržujete si optimální váhu. V opačném případě je to zelenina: salátová okurka, paprika, rajče. Zkusit můžete i vařenou rybu se zeleninou.

Nápoje večer

Máte žízeň? Dejte si čaj, ale jenom bylinkový – mátový či meduňkový. Pijte ho neslazený, protože jen tak neobsahuje žádné kalorie! Sklenka čerstvě vymačkané ovocné šťávy ředěné vodou vám dodá vitamín B, který uklidní nervy.

Přísně zakázáno!

Pečivo z bílé mouky vám před spaním dodá zbytečné kalorie. Nejezte ani tučné sýry (například plísňový), protože je v nich tyramin – látka, která vás povzbudí a nenechá usnout! Zapomeňte na máslo, tavené sýry či majonézové pomazánky, protože je v nich hodně tuku a kalorií. V noci vám budou ležet dlouho v žaludku a místo sladkých snů se budete jen převalovat. Nepijte kolu s ledem – kromě kalorií obsahuje kofein, který zvyšuje tlak. A když vypijete studený nápoj, budete mít problémy usnout!

Obrázky: pixabay