Jednoduché obličejové cviky pro dlouhotrvající mladistvý vzhled

Fotografie: Pixabay

Pečovat o svou pleť a chtít její mladistvý vzhled, bychom měli všichni. Jen tak dosáhneme toho, aby vydržela dlouho krásná a svěží a aby nás ani ve vyšším věku netrápily vrásky. V prvé řadě je nezbytné používat vhodnou pleťovou kosmetiku, která se hodí pro váš typ pleti, ale kromě toho je nutné se také zdravě stravovat a minimalizovat vliv negativních faktorů jako je kouření, pití alkoholu nebo slunečního záření.

Málokdo ale ví, že pleti mimořádně prospívá také speciální cvičení, které podporuje její pružnost a svěžest. Jak takové cvičení provádět? To vám poradíme v tomto článku. Při pravidelném cvičení zaznamenáte zlepšení stavu i pružnosti pleti a získáte opět mladistvý vzhled.

Příprava pleti

Než začnete se samotným cvičením, je dobré pleť připravit. To uděláte tak, že si vezmete ručník namočený v horké vodě, který jemně přikládáte na obličej. Díky tomu se pleť prokrví a póry se otevřou. Takto připravená pokožka obličeje bude lépe spolupracovat a podpoří se její regenerace. Na pleť tlačte jemně, měla by získat jemný růžový nádech.

Práce s ústy

Chcete-li se zbavit vrásek v dolní polovině obličeje a získat opět vyhlazený vzhled pleti okolo úst, vyzkoušejte tyto cviky. Našpulte rty do tvaru písmene O. Nebojte se pohyb trochu přehnat. Cvik opakujte desetkrát. Podobně můžete cvičit i jiná písmena. Dobře funguje například dlouhé Ú nebo široké I a A. Tímto způsobem procvičíte jednotlivé svaly okolo úst a dosáhnete efektu mladě vypadající pokožky.

Tah na spánky

Vyhladit vrásky okolo očí může být mimořádně složité. Pokud krémy ani séra nezabírají, je dobré použít i vaše prsty a kůži jemně promasírovat. To uděláte tak, že přiložíte tři prsty k vnějšímu koutku oka a jemně budete táhnout kůži směrem ke spánku. Jakmile máte kůži nataženou, můžete pak pomalu zavírat a otevírat oči. Cvik opět opakujte desetkrát. Na kůži kolem očí nevyvíjejte ale velký tlak, všechno musí probíhat citlivě.

Proti nehezkému podbradku

Jen málokoho netrápí nehezký podbradek. Je to problém, se kterým se potýká prakticky každý, kdo překročí určitý věk. Pokud se chcete této nechtěné „ozdoby“ zbavit, zkuste toto cvičení. Prsty pravé ruky tlačte zespodu k podbradku a snažte se proti jejich tlaku zároveň otevřít doširoka ústa. Cvik opakujte celkem desetkrát a klidně zapojte i trochu více síly.

Čelo bez vrásek

Pro získání hezky vyhlazeného čela bez mimických vrásek vám pomůže tento cvik. Ukazováčky přiložte nad obočím a tlačte je směrem dolů. Obočím se ale zároveň snažte udělat pohyb opačný, tedy zvedat jej nahoru. Takto posílíte svaly nad okem, které pomáhají držet kůži na čele napjatou. Opakujte opět desetkrát.

Tyto cviky provádějte minimálně jednou týdně. Díky tomu a kombinaci správné péče a zdravého životního stylu můžete dosáhnout výrazného zlepšení stavu vaší pleti. Vrátí se vám mladost a prokrvená a šťavnatá pleť.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]