Černé tečky a ucpané póry budou minulostí díky správné péči o pleť

Fotografie: Freepik

S problémy jako jsou ucpané póry a černé tečky se nepotýkají pouze lidé v období puberty. S tímto problémem se běžně potýkají lidé všech věkových kategorií. Na samém počátku je nahromadění mazu či odumřelých kožních buněk. Tím vznikají ucpané póry, které mohou následně ztmavnout vlivem znečištění okolního prostředí. Předejít jejich vzniku je přitom jednoduché. Jak na to?

Obličej si čistěte důkladně a pravidelně

Tento způsob je jednoduchý a zároveň účinný. Každý večer si umyjte obličej nejprve teplou vodou a poté očistěte s pomocí přípravku, který za tímto účelem běžně používáte. Myslete na to, že obličej je nutné očistit i po každém cvičení či jiné činnosti, během níž se nadměrně zpotíte. Zpocená pokožka je pro bakterie ideálním prostředím, v němž se snadno množí. Právě tyto bakterie jsou původci akné.

Stejně tak je třeba odstraňovat make-up a různé typy krémů (opalovací). I tyto přípravky póry významně ucpávají. Čištění obličeje před spaním proto nepodceňujte. Myslete také na to, abyste si v průběhu dne na obličej příliš často nesahali. Ruce jsou nejčastějšími lapači bakterií, které stav vaší pleti pouze zhorší.

Používejte vhodné ochranné krémy

Zejména při pohybu v městském prostředí dochází k vystavení pokožky obličeje celé řadě nečistot. Z toho důvodu je namístě zvolit některý z ochranných krémů, který vaší pleti vyhovuje nejvíce.

V tomto ohledu jsou vhodné přírodní krémy s výtažky ze santalového dřeva. To je účinné i pro citlivou pokožku. Pleť hydratuje, vyživuje a svými protizánětlivými vlastnostmi zabraňuje vzniku akné.

Dopřávejte si pleťové masky

Je možné sehnat celou řadu masek, které vaši pleť hloubkově vyčistí a vyživí. Je zcela na vás, kterou z nich zvolíte. Jen myslete na to, aby byla vhodná pro váš typ pleti. Dáváte-li přednost přípravkům přírodního původu, můžete vyzkoušet kombinaci jílu s medem (smíchejte, naneste na obličej a nechejte působit alespoň 20 minut, poté opláchněte) či jogurtu spolu s pomerančovou kůrou (směs naneste na obličej a ponechejte 10 minut, opláchněte studenou vodou).

Fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte peeling z ovesných vloček

Ovesné vložky nechejte nabobtnat ve vodě. Naneste je na obličej a jemně jej masírujte. Poté nechejte cca 5 minut působit. Oplachujte nejprve teplou a následně studenou vodou. Nejen, že se takto zbavíte již existujících černých teček a ucpaných pórů, ale předejdete tak i jejich dalšímu vzniku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]