Domácí maska s léčivými účinky zajistí, že vaše pleť bude znovu hebká

Fotografie: Pixabay

Pokud je vaše pleť problematická a často se na ní tvoří různé pupínky, červené tečky, zarudnutí, či dokonce akné, je nasnadě vyzkoušet domácí pleťovou masku s léčivými účinky. Po pravidelném používání této směsi bude z výsledku potěšeni.

Domácí maska, která vaši pleť zregeneruje

Kůže na obličeji je velmi často namáhaná make-upem, nebo vlivy okolního prostředí, jako je působení znečištěného ovzduší, cigaretového kouře. Svůj vliv má i únava a stres. Vyzkoušejte tedy tuto blahodárnou domácí masku na pleť, která dodá vitamíny a antioxidanty. Potřebovat budete:

  • 2 lžíce jedlé sody
  • ½ bio citronu
  • 2 kapky éterického oleje z čajovníku

Jak vytvořit domácí masku na problematickou pleť?

Do malé misky si vymačkejte veškerou šťávu z půlky bio citronu, přidejte dvě lžíce jedlé sody a zakápněte éterickým olejem z čajovníku. Suroviny dobře promíchejte a vytvořte pastu.

Před aplikací směsi si opláchněte obličej vlažnou vodou a osušte. Poté naneste masku na pleť, rovnoměrně rozetřete a nechte působit asi deset minut. Následně masku smyjte studenou vodou. Proceduru opakujte jednou týdně večer, před spaním.

Proč je maska tak léčivá?

Nejprve se zaměříme na jedlou sodu. Ta má hydratační a exfoliační účinky. Skvěle pokožku zvláční a změkčí. Také je jedlá soda skvělým čistícím prostředkem s antibakteriálními vlastnostmi. Použít se dá i na bělení účinné chrupu. Hloubkově pleť očistí, odstraní z ní skvrny a jiné nedokonalosti.

Citron je zase bohatý na antioxidanty. Pomáhá pokožce bojovat proti předčasnému stárnutí. Redukuje vrásky, zabraňuje jejich vniku a odstraňuje skvrny na obličeji. Také pomůže proti nejrůznějším nečistotám na pokožce a vyčistí ji i díky bakteriálním vlastnostem. Pokud toužíte po rozjasnění pleti, je citronová šťáva tím pravým. Dokáže rovněž bojovat proti vzniku akné.

A nakonec tu máme éterický olej z čajovníku, který je učiněný zázrak. Má antivirové, antimykotické a antiseptické účinky. Je oblíbený nejen v kosmetice, ale i v aromaterapii. Působí jako prevence nedokonalostí a kožních infekcí na pleti. Redukuje taktéž zvýšenou mastnost pokožky a pomůže proti svědění a zánětům. Stejně jako citron dokáže zabránit tvorbě aknózní pleti a udržuje kůži zdravou.

Upozornění na závěr

Jedlá soda má mírně abrazivní účinky, proto lze masku používat jen jednou týdně, aby nedocházelo k podráždění pokožky. Po bezprostřední aplikaci masky se nedoporučuje vystavovat na slunci kvůli obsahu citronu, který je fotocitlivý.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]