S těmito rychlými cviky zhubnete i v pokročilém věku až 3 kg týdně. Klíčem je zapojení celého těla

Fotografie: Depositphotos

Zhubnout břišní tuk nemusí být tak náročné, jak si mnozí myslí. Stačí zařadit do svého každodenního režimu toto cvičení a budete se cítit mnohem lépe.

Pokud vás trápí břišní tuk, nemusíte nutně dřít v posilovně nebo si neustále ubírat ze svého jídelníčku. Skvěle vám postačí vyzkoušet tento několikaminutový trénink, který zvládnete z pohodlí domova a bez větší námahy. Jeho pravidelným prováděním nejenže zhubnete kila navíc, ale také zlepšíte flexibilitu svého těla. Pro získání maximálního účinku je ovšem nutné, abyste ho prováděli každý den po dobu 30 dní. Ve spojení s vyváženou stravou pak podle lékaře Adama Bernsteina získáte výsledky, o kterých jste ani nesnili.

Stahování hlubokých břišních svalů

Svůj trénink začněte tím, že si lehnete na záda, pokrčíte kolena a paže si položíte podél těla. Po hlubokém nádechu vtáhněte žaludek dovnitř a držte tuto kontrakci po dobu 15 sekund, než budete cítit silné nutkání se uvolnit. Aby bylo cvičení co nejefektivnější, zkuste se dopracovat zadržení po dobu jedné minuty a opakujte ho až 5krát. Pozor, že by se mu měli vyhýbat lidé se srdečním onemocněním, astmatem nebo páteřní kýlou.

Klasické sklapovačky

Jedná se o další jednoduché cvičení, které podle webu Healthline skvěle snižuje hmotnost a pomáhá vytvarovat postavu. Jednoduše si lehněte na záda s pokrčenými koleny, poté začněte zvedat trup směrem k nohám (pomozte si rukama za hlavou) a následně se opět pokládejte na podlahu – proveďte alespoň 3 série po 15 opakováních. Cvičení by se měli vyhýbat lidé s revmatismem, gastritidou nebo onemocněními souvisejícími se žlučníkem.

Skvěle pomůže i prkno

Chcete-li mít vyrýsované břicho a pevný střed těla, rozhodně nevynechávejte cvičení prkna (známé i jako plank). To provede tak, že si lehnete na břicho, opřete se o lokty a poté vyzdvihnete své tělo tak, aby bylo rovnoběžně se zemí. V této pozici vydržte alespoň 30 až 60 sekund a opakujte ho třikrát. Pozor, že by měla vaše hlava vždy směřovat dopředu a pánev by měla být trochu vyvýšená. Cvičení může být nebezpečné pro ty, kdo nedávno prodělali jakoukoli operaci nebo císařský řez.

Žena zhubla dechberoucích 74 kilogramů díky metodě hubnutí, kterou odborníci ještě neprozkoumali

Cvik prkno, plank
Fotografie: Pixabay

Švihání rukama dopředu

Toto cvičení velmi účinně odstraňuje tuk z břicha a zeštíhluje pas. Abyste z něj měli maximální užitek, stačí se postavit s nohama na šířku ramen a poté natáhnout ruce co nejvíce ke stropu. Následně jimi švihněte dopředu (jako byste se chtěli dotknout země) a poté se vraťte do stoje. Pánev byste měli vždy udržovat směrem dozadu a ruce mít u sebe. Pohyb opakujte až 20krát. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o ženě, která díky neprozkoumané metodě hubnutí shodila 74 kilogramů.

Boční strečink

Výchozí pozice tohoto cvičení spočívá ve stoji s nohama mírně od sebe a rukama svěšenýma v bok. Poté se hluboce nadechněte, vtáhněte žaludek, ohněte levé koleno, narovnejte pravou nohu a položte levou paži k horizontu. V této poloze vydržte osm sekund a opakujte třikrát na každou stranu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]