Japonský ranní detox má jednoduchá pravidla. Postačí voda a trpělivost

Naše tělo je konstantě vystavováno negativním vlivům venkovního prostředí. A proto čas od času vyžaduje detox. Neustále do našeho těla vpravujeme různé nečistoty, chemikálie a toxické látky, které se v těle usazují a nedokáží se dostat samy ven. I když máme v těle játra, která jsou za tuto očistnou funkci odpovědná, ne vždy ji zvládají stoprocentně, jelikož jsou už prostě přetížená.

Toxiny se do našeho těla dostávají vzduchem, jídlem a pitím, ale i přes kůži prostřednictvím různých kosmetických produktů. Je to obrovský nápor, který játra nemusí sama zvládat. Jak jim pomoci?

Stačí čtyři sklenice vody

Japonská tradiční medicína doporučuje jeden způsob, který prý funguje dokonale. A není to vůbec složité – postačí vám k tomu jen obyčejná voda. Jak to funguje? Princip spočívá v tom, že ihned po probuzení vypijete čtyři sklenice vody. Zní to jako hodně? Ano, pro člověka, který si možná ráno usrkne čaje nebo kávy, to zní hrozivě, ale dá se na to poměrně rychle zvyknout.

Jakmile čtyři sklenice vody vypijete, je potřeba počkat 45 minut a až poté si můžete dát snídani. Celý proces je tedy trochu náročný na čas, ale i ten se dá vhodně využít k nějaké fyzické aktivitě, čtení nebo třeba ranní sprše.

Po 45 minutách je tělo díky zásobě vody schopno odplavit většinu toxinů a odpadních látek, které se přes den nahromadily. Jakmile máte splněno, bude vaše tělo nastartováno do nového dne v plné síle a zdraví.

Někteří odborníci doporučují přidat k vodě ještě pár kapek citronu. Není to zcela nezbytné, ale může to detoxikaci pomoci. Citron má přirozeně dezinfekční účinky a pomáhá na sebe vázat škodliviny. Navíc obsahuje také důležité vitamíny, například vitamín C, který tělu pomáhá budovat silnou obranyschopnost a podporuje jeho přirozené fungování.

Neudělejte chybu se snídaní

Po vhodném ranním detoxu je dobré nezapomínat také na správnou snídani. Ta by měla přijít až po 45 minutách od probuzení, aby bylo tělo připraveno přijmout a zužitkovat všechny živiny. Co si ke snídani dopřát? Zapomeňte na cokoliv příliš zpracovaného – na polotovary ani nemyslete.

Možná vám to ušetří čas, ale vaše zdraví se vám rozhodně nepoděkuje. Snídani si tedy připravte z čerstvých surovin – nezapomeňte do své diety zahrnou čerstvé ovoce, zdroj bílkovin a také dostatek sacharidů, která vás nakopnou a dodají vám energii na celé dopoledne.

Fotografie: PixabayŘekněte ostatním, co si myslíte