Červená řepa pomáhá lidskému tělu řešit řadu zdravotních problémů

Červená řepa není jenom pochoutkou. Jde také o unikátní přírodní lék, který si umí poradit s celou řadou nemocí. Nejenom těch běžných, jako je nachlazení, ale také komplikovanějších zdravotních problémů. Pokud červenou řepu nekonzumujete pravidelně, je to velká chyba. Podívejte se s námi, co všechno dokáže.

Odstraní lupy

Máte s nimi problémy a šampony nepomáhají? Tak vám pomůže červená řepa. A to tak, že vezmete 1,5 litru vody a nakrájíte do ní červenou řepu. Tu ve vodě uvaříte do měkka a necháte ochladit. Následně použijete tuto tekutinu k tomu, abyste ji vmasírovali do pokožky hlavy. Nechte 5 minut působit a potom omyjte vlasy jako vždy šamponem.

Pomůže při mastopatii

Jedná se o onemocnění, které v pokročilejším věku postihuje velké procento žen. Jde o onemocnění jejich prsu. První pomoc může nabídnout právě červená řepa. Stačí nastrouhat jeden kus, přidat lžíci jablečného octu a zamíchat. Tato směs se nanese na postižené místo, tedy na oblast prstu a nechá se působit asi 10 minut.

Eliminuje záněty dutin

Jsou celkem nepříjemné, jelikož nám komplikují dýchání. Místo chemických léků zkuste bojovat přírodní cestou. Nastrouhejte jednu červenou řepu a vymačkejte z ní veškerou šťávu. Tu lehce zahřejte, potom do ní namočte dva kousky vaty a ty následně umístěte do obou nosních dírek. Dalších deset minut se snažte dýchat jenom nosem.

Léčí rýmu

I tu můžete zvládnout bez chemie, když máte po ruce červenou řepu. Místo nosních kapek z lékárny použijte trochu šťávy z červené řepy. Stačí asi tři kapky aplikovat do každé nosní dírky, trochu popotáhnout a po chvíli se váš nos jako zázrakem uvolní.

Vyčistí vaše játra

Pokud jsou nemocná, nebo nefungují správně, tak vám pomůže opět červená řepa. 3 kusy nakrájejte a vařte ve 3 litrech vody do měkka. Přidejte 2 lžíce mouky, 500 g cukru a vše důkladně promíchejte. Lék přelijte do uzavíratelné nádoby a nechte ho uložený 2 dny v temnu. Potom ho přidávejte do nápojů a jídel, nebo ho přímo pijte, abyste svá játra vyčistili.

Kromě této detoxikační kúry však může pomoci i něco jednoduššího. Stačí když budete červenou řepu pravidelně jíst – vařenou, pečenou i nakládanou, nebo budete pít její šťávu. Obojí velmi dobře zabírá.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]