Detoxikace jinak: se změnou jídelníčku také zkuste lázeň nohou

Detoxikace je skvělá cesta, jak z těla vyloučit vše, co v něm nemá být. A nemusí probíhat jenom tak, že změníte jídelníček. To je sice jedna z nejznámějších variant, ale rozhodně se nejedná o variantu jedinou. Existuje ještě jedna cesta, spojená s tím, že si vytvoříte lázeň, do které namočíte své nohy. Jak na to a co vám to přinese?

Detoxikace s využitím jablečného octa

Ano, ten se dá dokonce i pít, ale my se podíváme na jinou formu detoxikace. Při té není nutné nijak zvlášť měnit své stravovací návyky, jelikož postačí, když si připravíte lázeň, do které budete namáčet své nohy. Základem je již zmíněný jablečný ocet. Ten smíchejte s horkou vodou a máte hotovo. V tu chvíli je k dispozici speciální, a přitom velmi jednoduchá detoxikační lázeň. Ideální je použít na 2 litry vody zhruba 100 ml octu. V případě potřeby je možné poměr zvýšit, nebo snížit.

Jak a kdy detoxikační lázeň používat?

Detoxikace by obecně měla mít intenzivnější formu, což znamená, že je vhodné provádět tento postup několik dní za sebou. Každý den namočte do lázně své nohy na dobu asi třicet minut. To by mělo stačit k tomu, aby síla jablečného octu vytáhla z těla to, co v něm nemá být. Není vyloučeno, že první dny se voda vlivem toho obarví na tmavší odstín. Jakmile se barvit přestane, znamená to, že je vaše tělo výrazně čistší.

Co detoxikace dokáže?

Je toho mnoho. V první řadě se zbavíte různých toxinů, volných radikálů, těžkých kovů, ale třeba i parazitů. Obecně se tak zlepší fungování a zdraví vašeho těla, což se následně projeví v dalších doprovodných oblastech. Zlepšíte zdraví svých vnitřních orgánů, zlepšíte zdraví a krásu své kůže, stejně jako zrychlíte svůj metabolismus, což se může pozitivně podepsat i na vaší váze, která bude klesat.

Jablečný ocet lze použít i samostatně

Je dobré ho mít doma k dispozici, jelikož v samostatné neředěné formě pomůže i jinak. Hodí se jako pomoc při bodnutí hmyzem, hodí se při bradavicích, eliminuje suchou pokožku, nebo se hodí pro masírování unavených namáhaných svalů. Umí také eliminovat zápach nohou, pomáhá zesvětlit stařecké skvrny, a dokonce přispívá také k regeneraci v případě popálenin od slunce.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]